Pavel Sovič v semifinále GTP 2021!

Pavel Sovič v semifinále GTP 2021!

Soutěžíme a vyhráváme online

Začátkem března vybojovala naše studentka ze druhého ročníku Lucie Škarupová skvělé druhé místo v mezinárodní soutěži Global Challenge, kterou pořádá nizozemský Wageningen Youth Institute. Mezi studenty z celé Evropy Lucka prezentovala svou práci Growing phenomenon of human trafficking in Nepal. Součástí soutěže byla i mezinárodní konference, která přinesla mnoho inspirativních nápadů, jak konstruktivně řešit globální otázky 21. století. Lucce gratulujeme a přejeme další úspěchy!

Ani naše další studenty v soutěžení koronavirus nezastavil. Školního kola ekonomické olympiády se jich zúčastnilo neuvěřitelných 180! Osmi nejúspěšnějším budeme držet palce v krajském kole.

 

Pavel Sovič v semifinále GTP 2021!

Náš kolega Mgr. Pavel Sovič, který je učitelem matematiky a francouzštiny, se stal semifinalistou prestižní soutěže Global Teacher Prize Czech Republic 2021. Jedná se o odbornou cenu každoročně udělovanou pedagogům ze základních a středních škol, kteří využívají ve své práci inovativní učební metody a zároveň se zapojují do mimoškolních aktivit a odborné komunity. Pavlovi držíme palce, aby v silné konkurenci uspěl!

Top Class – utkání bez konce

Poslední rok přinesl mnohé výzvy a naši učitelé ani studenti se jich nezalekli. Tělesná výchova je jedním z předmětů, které se sice téměř nedají učit online, ale pokud se dají dohromady chytré hlavy, může „školní hýbání“ získat úplně nový rozměr. Skupina našich kolegů pod vedením Mgr. Kateřiny Novákové vymyslela úžasný projekt plný pohybových výzev. Pilotáž zajistily během ledna týmy učitelů a se začátkem druhého pololetí byla Top Class spuštěna naostro. Soutěží mezi sebou třídy, týmy pedagogů, ale také naši absolventi. Aplikace, kterou vymysleli naši kolegové vyučující IT, je velmi přátelská, intuitivní a skrývá v sobě mnoho poznatků z geografie, historie, ale i dalších oblastí života. Společně tak zdoláváme Jizerskou padesátku, běháme s Terrym Foxem, na kole jezdíme kolem Česka nebo plaveme přes La Manche. Jsme rádi, že se hýbeme společně, i když zatím každý sám.

 

Jsme připraveni

Druhý dubnový týden přinesl do českých škol světlo naděje v podobě zahájeného testování na covid-19. Zatím se sice na středních školách týká jen zaměstnanců a případných návštěv ve škole, ale o to důležitější je vyzkoušet celou logistiku, aby po návratu studentů, v nějž všichni věříme, běželo vše jako na drátkách. Je totiž známo, že kdo je připraven, není překvapen. A my už připraveni jsme.

Petra Bergmannová, učitelka SOŠ

 

 

Prev PŘERUŠENÍ DODÁVKY ELEKTŘINY
Next Vláda schválila konečnou podobu podmínek pro provoz zahrádek restaurací