Pečovatelská služba Městské části Praha 20

Pečovatelská služba Městské části Praha 20

S pečovatelskou službou se lidé setkávají v etapě života, která je pro nás všechny nevyhnutelná. Období, kdy zjistíme, že věci, které jsme zvládali sami a s lehkostí se náhle stávají složité a nelehké, čeká dříve či později každého z nás. Ubývají nám síly a hlásí se nemoci, které přinášejí různé handicapy. V tomto případě je vhodné vyhledat pomoc odborné sociální služby, protože ne všechny rodiny v dnešním hektickém světě dokáží zvládnout vlastní náročná zaměstnání a skloubit je s naplněním všech potřeb svých blízkých – seniorů.  

V městské části poskytuje odbornou pomoc pro tyto životní situace Pečovatelská služba Městské části Praha 20. Službu lidem poskytují pracovníci v sociálních službách – pečovatelky. Pečovatelky mají přehled o možnostech řešení životní situace, ovládají kouzlo komunikace a hlavně dovedou pomoci, když se zdá, že už síly dochází a zbývá jen domov důchodců. Zajistí obědy, pomohou s osobní hygienou, s nákupem, s pochůzkami pro léky, či s menším úklidem, vyslechnou a podpoří seniora při řešení jeho problémů a složité životní situace.

Na pečovatelskou službu se může obrátit každý občan, a to ať ten, který potřebuje zajistit pomoc, nebo ten, který je přesvědčen o tom, že někdo z jeho okolí tuto službu potřebuje. Službu poskytujeme zejména na území městské části a našimi uživateli jsou lidé především seniorského věku, kteří potřebují pomoc s různými činnostmi, které sami z důvodu věku nebo nemoci nemohou sami zvládnout.

Služba je poskytována každý všední den přímo u uživatele doma a k jejímu poskytování přistupujeme s vědomím, že každý člověk je jedinečný, a proto bude potřebovat trochu jinou formu pomoci. Pro kvalitní poskytování pečovatelské služby je velmi důležité společně s našimi uživateli projednat způsob a míru péče, tedy kdy a jak budeme službu poskytovat.

Pečovatelská služba Městské části Praha 20 sídlí v budově Úřadu městské části, Jívanská 635 (vedle Pekařství Moravec). Pokud máte o službu zájem, můžete si žádost o pečovatelskou službu stáhnout na webových stránkách https://www.pocernice.cz/obcan/socialni-a-zdravotni-oblast/socialni-tematika/, případně telefonicky kontaktovat koordinátorku pečovatelské služby na telefonním čísle: 271 071 799, 724 829 333.

Olga Švrčulová, koordinátorka pečovatelské služby

 

Prev Jak jsme si připomněli vznik Republiky
Next První republika na gymnáziu