Pěšky do školy startuje!

Pěšky do školy startuje!

Dnes začíná už 3. ročník akce Pěšky do školy. Organizace Pražské matky, která akci pořádá, vyzývá rodiče, aby i v této době raději nechali auto doma a dali ráno zelenou aktivnímu způsobu dopravy. Pro zdraví jejich dětí je to ta nejlepší volba. Otevřme společně školní ulice a okolí škol pro lidi – pro školáky a jejich rodiče. Proč? Protože ráno dělá den! Odměnou budou společné chvíle s dětmi, zdraví a také momenty, které doprava autem nikdy neumožní.

Projekt Pěšky do školy se poprvé uskutečnil v roce 2017 a od té doby se školy z celé České republiky, ale také rodiče, kteří mají chuť si s dětmi užít tak trochu jiné ráno, zapojují každoročně. Aktuálně se zapojilo již 45 škol, které budou pořádat pěší dny. Rodiče se mohou nezávisle na školách přidat v rodičovské výzvě kdykoliv od 21. září do 26. října. Chůze totiž prospívá našemu zdraví – spaluje tuky, okysličuje mozek, posiluje imunitu, pomáhá zůstat fit a v dobré náladě. Fakta mluví jasně: znečištěné ovzduší, které je především ve velkých městech způsobeno hlavně automobilovou dopravou, způsobuje v ČR na 10 000 předčasných úmrtí ročně.

Patronkami akce jsou PharmDr. Margit Slimáková, specialistka na zdravotní prevenci a výživu, a prof. RNDr. Blanka Říhová, DrSc., imunoložka a mikrobioložka, místopředsedkyně Učené společnosti ČR.

Prev Jak eRouška chrání vás a vaše okolí?
Next Informace o volbách do Senátu Parlamentu České republiky