Počernická světýlka

Počernická světýlka

 

hp_tajemny-pruvod-podskalim-19

 

Tradiční akci Počernická světýlka si letos nenechalo ujít přes 600 dětí, počítáme-li i doprovod dospělých, tak na akci přišlo přes 1000 lidí, a to je vskutku nádherné číslo.  Není se ale čemu divit, tato krásná akce, na níž se podílí Skauti, Chvalský zámek, ZŠ Stoliňská, spolek Molechet, DDM Horní Počernice, MUMRAJ, SKP HOPO, Divadlo Horní Počernice, Neposeda a skřetí klan Rak Taarbami, prostě stojí za návštěvu.

Cestu tajemným podskalím lemovalo několik stanovišť s českými pohádkovými bytostmi a na konci cesty pak na malé návštěvníky s lampiony čekala odměna v podobě domácí buchty a teplého čaje. Dospělí měli možnost dát si horkou polévku, rizoto či svařák.Teplé pokrmy a nápoje darovali restaurace Sezóna z Horních Počernic, restaurace Curry House z Prahy 8 a restaurace Bazar z Klánovic. Koupí občerstvení či lucerničky jste navíc podpořili skauty a SKP Hopo, na něž podařilo vybrat 6400 Kč, které budou využity na obnovu jedné z budov pro matky s dětmi. Skautům jste nákupem lucerniček přispěli na novou klubovnu částkou 5150 Kč.

Velké poděkování kromě zmíněným spolkům a pořadatelům patří i kuchařkám ze ZŠ Stoliňská Monice Kroczkové a Ludmile Klaiznerové za upečení 354 skvělých českých buchet pro dětské účastníky průvodu, Odboru místního hospodářství MČ Praha 20, dobrovolným hasičům z Horních Počernic, Městské policii a obyvatelům ulic, jimiž průvod procházel. Rodiny Dubových a Skalických opět přispěly k působivé atmosféře krásnou výzdobou v ulici Ledkovská. Duchové u Dubových vzbuzovaly respekt a úžas celého průvodu.

Děkujeme všem, kteří na akci pomáhali i těm, kteří si ji přišli spolu se svou rodinou užít. Příští rok se na vás budeme opět těšit.

Kompletní fotogalerii naleznete zde: https://ezpravodaj.pocernice.cz/galerie/pocernicka-svetylka/

 

 

 

Prev Změna termínu utkání SC Xaverov
Next Oznámení o přerušení dodávky elektřiny