Počernický Bikeranch Team slavil v posledních závodech výhry

Počernický Bikeranch Team slavil v posledních závodech výhry

Začátek září se cyklistickému týmu opravdu vydařil. Závodníci se postavili na start dvou závodů a v obou dominovali. Nejdříve to byl závod týmových trojic Krkonošská 70 MTB. Startuje se na čas a trojice jsou vypouštěny na trať dlouhou 70 km, s převýšením téměř 2 100 m, po půl minutách.

Bike Ranch tým postavil na start 2 trojice a těm závod vyšel nad očekávání dobře. První tým slavil vítězství, když už 10 km před cílem byl ve vedení téměř tři minuty a závod dojížděl s vědomím náskoku na jistotu. Velmi dobře si však vedl i druhý počernický tým. Ten podlehl v boji o druhou příčku až v závěrečných kilometrech těžkého závodu.

Nabuzeni úspěchem vyrazili Počerničtí další víkend na legendární závod Rallye Sudety. Tento maratonský závod patří mezi nejtěžší v České republice. Parametry s délkou 113 km, s převýšením 3 150 m, budí respekt i mezi ostřílenými závodníky. To vše se odehrává v nádherném, ale velmi těžkém terénu Broumovska. Navíc velmi teplé počasí vše ještě ztížilo. V přípravě bylo tedy potřeba velmi pečlivě naplánovat zejména to, aby doprovodný tým dokázal kvalitně závodníky zásobovat jak jídlem, tak především pitím. Vše vyšlo na jedničku!

Jak to v samotném závodě vypadalo, jsme se zeptali vedoucího týmu Michala Douši. „Soustředili jsme se na obhajobu vítězství našeho Michala Bubílka z loňského roku. Navíc, kdyby se to povedlo, tak by se Michal stal jediným závodníkem v historii, kterému se podařilo tento legendární závod vyhrát 3x. Tomu byla podřízena i taktika. Co nejdříve se pokusit roztrhat pole a odjet soupeřům.“

Nedlouho po startu se po Michalově nástupu oddělila skupinka tří závodníků, ve které byl i mistr republiky v dlouhém maratonu Honza Jobánek. Tedy soupeř nadmíru těžký. Skupinka udržovala náskok a Michal si na prémii otestoval dalším nástupem své soupeře. Prémii vyhrál a z trojice se stala dvojice. Mistr a vicemistr republiky, Jobánek a Bubílek. Závod pro sebe rozhodl Michal, když v posledním kopci před cílem opět nastoupil. Tentokrát už zůstal na čele závodu sám a zvítězil. Vrátil tak porážku z letošního mistrovsví republiky. V cíli závod okomentoval: „Snažil jsem se hlavně vyvarovat chyb, držet se na špici, zbytečně neriskovat a být trpělivý. Nohy mě poslouchaly a za celý závod jsem neměl žádnou větší krizi. Výborně klapal i doprovod, který nás perfektně zásoboval po celé délce trati. To vše v součtu znamenalo vítězství.

To však nebylo pro počernické cyklisty vše! V soutěži pětičlenných týmů se po součtu časů konala další radost, kterou vyvolalo vítězství celého týmu.

Série těžkých závodů bude v dalším týdnu pokračovat finálovým závodem Českého poháru v Harrachově. Budeme držet chlapcům z Bike Ranch týmu palce.

Prev Dortová soutěž
Next PODZIMNÍ POČERNICKÝ STREET FOOD FESTIVAL