Počernický nízkoprah HoPo znovu slaví a zdraví!

Počernický nízkoprah HoPo znovu slaví a zdraví!

Září je pro nás rušným obdobím – začíná školní rok, intenzivně oslovujeme nové zájemce o naši službu před školami, na hřištích a dalších veřejných prostranstvích, pořádají se různé komunitní a společenské akce. Jednou z nich je dnes již tradiční Zdravíme Mezilesí – sousedské setkání v prostoru hřišť u zdravotního střediska Lhotská.

Myšlenkou celé události je podpora místní komunity v aktivním přístupu ke zdravému trávení volného času, péči o vlastní zdraví, spolupráci a rozvoji nejen sebe sama, ale také vzájemných vztahů.  Každý rok nabízí spektrum zajímavých a zábavných činností – sporty tradiční i méně známé, výtvarné dílny, umělecká vystoupení, soutěže, technologické zajímavosti aj. Akci dlouhodobě podporuje Městská část Praha 20. Vznikla a je postavena na principu tzv. „grassroot“ neboli vyrostla odspoda – z iniciativy skupiny žáků ZŠ Chvaly. Její úspěch je založen na aktivním zapojení lidí, kteří chtějí ukázat něco ostatním, pomoct a společně něco vytvořit, než jen pasivně konzumovat. Každý účastník se může stát organizátorem, každý organizátor je zároveň účastníkem.

Rádi bychom vás pozvali na čtvrtý ročník Zdravíme Mezilesí, který je zároveň oslavou osmých narozenin našeho nízkoprahového klubu a terénního programu. Přijďte za námi 23. září 2020 od 14.00 do 18.00 hodin na hřiště mezi ulicemi Libošovická a Mezilesí a do nedalekého rodinného a komunitního centra Mumraj, které je naším hlavním partnerem a spoluorganizátorem. Akce je součástí Týdne nízkoprahových klubů – kampaně, kterou pořádá Česká asociace streetwork na podporu této formy sociálních služeb. Pokud byste se rádi zapojili, napište nám nebo zavolejte, kontakty najdete na: neposeda.org/hopo.

Tak na viděnou v Mezilesí!

 

Petr Košek, vedoucí NZDM HoPo

Prev Poslední týden pro hlasování - podpořte náš park V Ladech
Next ZMĚNA ÚŘEDNÍCH HODIN