Počernický tým má za sebou nejúspěšnější sezonu v historii

Počernický tým má za sebou nejúspěšnější sezonu v historii

Již 19 let jsou závodníci a závodnice tohoto týmu součástí dění na MTB cyklistické scéně. Od malého amatérského týmu se postupně vypracoval v jeden z nejlepších a nejúspěšnějších v ČR. Výrazně se prosazuje i na zahraničních závodech. Tuto pozici letos potvrdil a stal se dokonce nejúspěšnějším týmem maratonského ČP.

pocernickytym_img_5961

Český pohár v disciplíně MTB maraton neboli XCM, je nejvyšší soutěží v ČR pořádanou pod Českým svazem cyklistiky. Skládá se ze série pěti vybraných maratonských závodů včetně Mistrovství republiky.  Tratě těchto závodů mají okolo 100 km délky a závodníci překonávají v průměru okolo 3 000 výškových metrů.

pocernickytym_brychtajan_mtb_kriterium_brno_20160918_153554_d71_6462

Marek Rauchfuss se stal celkovým vítězem nejvyšší kategorie ELITE a z druhého místa výsledek pojistil další závodník počernického týmu Michal Bubílek. Do top 10 se dokázal prosadit ještě Vojta Dobšovič na skvělou sedmou příčku. Mezi ženami obsadila Lucie Hamanová stříbrnou pozici a podtrhla tak absolutní dominanci týmu z Počernic v celorepublikovém měřítku.

pocernickytym_img_5875

Toto je však jen malá část letošních úspěchů, upozorňuje Michal Douša, který tento tým vede. Super umístění se letos podařila dosáhnout celá řada. Tak tedy jen namátkou :

Vítězství v celkovém pořadí asi vůbec nejtěžšího maratonu v ČR Specialized Rallye Sudety (Marek Rauchfuss) doplněné prvním místem v soutěži týmů (Marek Rauchfuss, Michal Bubílek, Karel Hartl). Celkové vítězství v MTB Trilogy – etapáku, v němž Lucie Hamanová dokázala vyhrát všechny čtyři náročné etapy a jednoznačně tak zvítězila v celkovém pořadí žen. Celkové vítězství na ČT Author Pražská 50 (M. Bubílek), 2. a 3. místo v celkovém pořadí žen (L. Hamanová a M. Porazilová) a ve stejném závodě i vítězství v týmové soutěži mužů a druhé místo žen. Další velký úspěch je 3. místo v celkovém pořadí nejmasovějšího českého seriálu KPŽ – kolo pro život (M. Rauchfuss) za P. Boudným a M. Ulmanem.  „Bylo toho letos opravdu hodně a takto bych mohl pokračovat ještě dlouho,“ říká spokojeně šéf týmu.

pocernickytym_img_5927

 

Do fantastické formy se dostal především Marek Rauchfuss, který v posledních měsících letošní sezony dokázal porážet téměř kompletní českou špičku. Vyvrcholením bylo jeho vítězství na Cannondale kritérium v Brně, což je brněnská obdoba Pražských schodů, tedy závod v samém centru města.

pocernickytym_img_5960

Gratulujeme tedy Kellys Bike Ranch týmu a přejeme hodně úspěchů v nadcházející sezonách.

Prev Z azylu do pohádky
Next Spokojené třídy

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment