Počernický tým v Brunsbuttelu aneb selky po kolena v bahně

Počernický tým v Brunsbuttelu aneb selky po kolena v bahně

Bahenní olympiádu každoročně pořádá naše partnerské německé město Brunsbuttel jako charitativní akci na podporu provozu poradenského centra pro boj s rakovinou. Koná se v deltě řeky Labe po odlivu moře. Z Horních Počernic dorazil soutěžní tým již po šesté, letos však tvořený nejen zástupci Mumraje ale i zástupci Úřadu, Chvalského zámku a Azylového domu.

zmc_pocernicke-selky

V kostýmech „Počernické selky“ vtančil v rytmu polky Škoda lásky za bouřlivého potlesku do prostor konání olympiády. Jak by také ne, když píseň zpíval Karel Gott. Účasti v turnaji házené hrané po kolena v bahně, předcházela řada setkání a přednášek o místních projektech se zástupci organizací z Brunsbuttelu, převážně z oblasti komunitního života. Velký ohlas u našich kolegů měl projekt Podaná ruka a Investice na přání.

sdr

sdr

Naše účastníky zase oslovil fakt, že v Brunsbuttelu, který má 13 tisíc obyvatel, mají absolutní přednost projekty navržené nebo prosazované dětmi. Je to součástí snahy města o jeho omlazení. Příští rok plánují vybudovat třeba vícegenerační park.  „U německých přátel nacházíme mnoho inspirace. Pokaždé objevuji s novým počernickým týmem jiné nápady,” říká Barbora Zálohová, vedoucí výpravy.

dav

dav

 

Prev Nábor gymnastek
Next Občané rozhodují o Počernicích: 7 řešení z Veřejného fóra