Počet účastníků Mladých Běchovic atakoval rekord

Počet účastníků Mladých Běchovic atakoval rekord

Běchovice- Na tradičním místě – fotbalovém hřišti, propůjčeném Petrem Požárkem, se dne 22. září uskutečnil běžecký závod pro děti,  Mladé Běchovice. Padesátého třetího ročníku se zúčastnilo 666 borců, pouze pět jich chybělo k překonání dlouhodobého rekordu. S potěšením jsme konstatovali, že i běchovičtí závodníci o sobě dali vědět. Zlatou medaili vybojoval Jan Bláha, třetí místa získali Eliška Večerková a Šimon Klůna a „bramborovou“ medaili obdržela Michaela Havlů. Na pátém místě pak skončili Karolína Bláhová a Jakub Hulínský.

mb-1

Jsme rádi, že jsme získali významného sponzora –  firmu PRE a grant od hl. města Prahy a MČ Běchovice. Nemalé poděkování patří i firmám Zkušebnictví a.s., Pexi, ACI, SVÚM reality, A-Z Centrum a Kovové profily, které sídlí v areálu VÚ Běchovice a náš závod pravidelně podporují. Na závod přispěla i firma Strejdův úklid a zastupitelstva MČ Dolní a Horní Počernice. Ovšem bez ochotných lidí by nebylo možné závod uspořádat, a proto velký dík patří učitelskému sboru ZŠ Běchovice, jednotce dobrovolných hasičů Běchovice a dalším přátelům závodu Mladé Běchovice.

mb-4

Jak je vidět na fotografiích, bylo krásné počasí a do Běchovic se sjeli sportovci z celé Prahy a širokého okolí. Ve startovní listině najdeme závodníky z  Jindřichova Hradce, Hradce Králové, Staré Boleslavi, Kladna, Hlinska, nebo Horoměřic. Radost měl určitě Lukáš Moravec, který si přijel pro kolo od firmy IPEX Běchovice až z Husince. Pěkné ceny předával Ing. Ondřej Martan, na snímku s dorostenkou Annou Málkovou, která se zlatou medailí rozloučila po mnoha startech s naším závodem.

mb-11

Zpestřením byla i Dětská atletika, na které se vystřídalo přes 300 dětí. Zde bylo možné se seznámit s vrcholovým sportovcem, koulařem Ladislavem Plašilem.  Přínosem pro závodníky byla i světelná tabule, která průběžně informovala o probíhajících závodech. Doufám, že se nám v příštím podaří dalšími novinkami náš závod ještě vylepšit a některá „bolavá místa“ odstranit.

Jan Jech, ředitel závodu.

 

 

Prev V práci na zámku vidím skvělou životní příležitost
Next Dooring – strašák pro městské cyklisty