Podaná ruka: Bike ranch

Podaná ruka: Bike ranch

Projekt Podaná ruka má za cíl pomoci potřebným, tedy podporovaným obyvatelům v Horních Počernicích. Díky propojení s podnikateli získají senioři, matky samoživitelky, rodiny s vyšším počtem dětí, klienti pečovatelské služby, zdravotně postižené osoby, osamělé osoby v hmotné nouzi a dobrovolníci kartu, díky níž mohou u podnikatelů, kteří se připojili k tomuto projektu, získat minimálně 5% slevu.

Podnikatele, kteří se do projektu připojili, uveřejníme na webu projektu Podaná ruka, na ezpravodaji a postupně firmy představíme v Hornopočernickém zpravodaji. Jelikož máme před sebou letní sezónu, ke které bezesporu patří i cyklistika, jako první se podíváme hned na dvě provozovny s cyklistikou, a to do prodejny Cyklo Juřík a Bike ranch. V prodejně Bike ranch jsem si povídali s majitelem Michalem Doušou.

1-27

Kdy jste založil první pobočku Bike ranch?

První naši provozovnu jsme založili v roce 1991 na Žižkově v Milíčově ulici. Tam jsme byli do roku 1993. Brzy nám to tam však začalo být malé, chtěli jsme mít větší prostor a být blíže centru a tak jsme se přestěhovali na Palackého náměstí. Zavedení modrých zón znamenalo pro naše zákazníky velké komplikace a tak jsme v roce 2010 přesídlili na Krejcárek. Mezitím jsme v roce 2004 založili pobočku tady v Horních Počernicích a o čtyři roky později ještě v Čakovicích. V této podobě, tedy se třemi provozovnami, fungujeme doposud.

Máte nejen maloobchodní síť, ale zabýváte se i velkoobchodem.

Velkoobchod jsme založili již v roce 1994, kdy zde ještě moc nefungovala kvalitní velkoobchodní síť a my si dováželi kvalitní komponenty i kola ze zahraničí. Proto jsme si rovnou založili s mým kolegou velkoobchod a začali dovážet do dalších prodejen. Dnes máme velkoobchod na Kolbenově ulici, o který se stará kolega a tři maloobchody, které mám zas na starost já.

Proč jste pro své provozovny zvolili právě tuto oblast? Všechny provozovny jsou poměrně blízko u sebe.

Můj sen byl odstěhovat se z Prahy do Káraného. Jelikož již v roce 2016 měl fungovat městský okruh, tak jsme nové provozovny vybírali s ohledem na logistiku. V Praze funguje asi 120 speciálních prodejen s koly a je tedy svým způsobem jedno, kde ji máte. Pro nás byl logisticky výhodný tento směr a tak dnes máme takový fungující trojúhelník. Krejcárek zachytává hlavně zákazníky blíže k centru, Čakovice zas lidi směrem na Teplice a Počernice směr Hradec Králové.

1-19

Vy sám sídlíte v Horních Počernicích, proč jste si vybral právě tuto provozovnu?

Sice musím pendlovat po všech provozovnách, ale tady mám největší klid na svou práci, proto sídlím tady v Počernicích.

Jaký sortiment u vás zákazníci najdou?

Máme značky KELLYS, MERIDA, GIANT, LIV a FELT. KELLYS je u nás nejprodávanější, jelikož mají nejvyrovnanější hladinu ceny a kvality. Prodáváme veškerý sortiment od dětských kol po horská. Samozřejmě máme i city kola, trekking, silniční… Z ostatních komponentů a příslušenství jsou to pak například SHIMANO, SCHWALBE, SPIUK, GIRO, ZÉFAL, SIGMA, VDO,VELOMANN, SILVINI, BBB, BRIKO, NORTHWAVE, BLACKBURN, SPORTIQUE, DIADORA, SAPIM, MAVIC, CAMELBAK, ATLANTIC OIL.

rafek-ms6

Prodáváte také elektrokola?

Prodáváme je, ale máme jen adekvátní kvalitu značek, takže u elektrokol začínáme na 50 tisících. Ono si to vemte takhle. Dnes se kvalitní kolo kupuje běžně za 20 tisíc a dokážete si představit, jak asi vypadá elektrokolo za 15 tisíc? Jak dlouho asi vydrží? Když si ho někdo pořídí na to, jezdit jen po obci, tak to možná může stačit, ale pokud chce vyrazit dál než kolem baráku, obzvláště do terénu, tak to určitě nestačí.

Servisujete jen zde zakoupená kola nebo i ostatních značek?

Servisujeme veškeré značky, nejen ty, které mají zákazníci od nás. Nicméně naši zákazníci mají určitě výhody, co se týče servisu. Například garanční prohlídka se provádí během prvních 500 km a není u nás omezena časově!

Věnujete se také trénování dětí. Proč netrénujete tady v Počernicích?

Před čtyřmi lety jsem po školách roznesl letáčky s náborem, ale počenické děti na to nezareagovaly a nikdo se na výzvy nepřihlásil. Otevřel jsem tedy tréninky ve Višňovce (Pod šancemi), kde dnes tedy jezdí jedna holčička z Počernic, ale jinak jezdí děti z Prahy, Čakovic, Jiren, Staré Boleslavi… Začínali jsme se čtyřmi dětmi našich závodníků a dnes máme pravidelně chodících tak 24 dětí.

rafek-ms

Od kolika let se k vám děti mohou přihlásit?

Nedá se říci od kolika let. Je to spíše od schopností dítěte jezdit na 20´´ kole, což odpovídá cca od první třídy. Každopádně by dítě mělo už umět jezdit. Tréninky probíhají dvakrát týdně, plus je možnost jezdit s námi na závody.

Věnujete se nejen dětem, ale máte i profesionální závodní tým. Kdy jste ho založil a co bylo tím impulsem?

Od roku 1998 máme závodní tým, v podstatě to začalo tak, že jsme sponzorovali pár kluků, kteří jezdili na regionálních závodech. Po čase jsme si řekli, že je lepší založit si vlastní tým. V roce 1998 jsme tedy začali jezdit a dnes máme dva profesionální závodníky, kteří mají naši kompletní podporu, což je Marek Rauchfuss a Michal Bubílek. Máme také tři poloprofesionály, které podporujeme částečně finančně a částečně materiálně a to jsou David Bártek, Michal Vlášek a Lucie Hamanová.

img_2521

Jakých největších úspěchů jste s týmem dosáhli?

Naštěstí se nám vyhýbají nemoci a zranění, všichni na sobě makají a tak se stále zlepšují. Největší úspěchy tedy dosahujeme v této sezóně. Loni získal Marek zlato a Michal stříbro v celkovém pořadí v Českém poháru maratonu. Letos po dvou závodech jsou opět na 1. a 2. místě, vyhráli mezinárodní etapový závod dvojic 4 Islands, kde startovalo 180 dvojic z celého světa a Marek teď byl na exhibičním závodu Pražské schody šestý v celosvětovém obsazení.

A jak jsou na tom poloprofesionálové?

Lucka vyhrála na posledním Českém poháru maratonu v Mostě, jinak je trojnásobnou vítězkou jednoho z nejprestižnějších maratonů v Evropě Sella ronda v Itálii. Michal se také pravidelně umísťuje v maratonech na stupních vítězů, loni Pražské schody v kategorii open vyhrál, letos získal třetí místo. David se teď bohužel zranil, ale jinak je juniorský reprezentant, letos je poprvé v kategorii do 23 let. Loni reprezentoval na Mistrovství světa v Novém městě na Moravě.

Kontakt:

Křovinovo náměstí 6/6
Praha 9 – Horní Počernice

mob.: 725 712 400
mob.: 602 735 393

pocernice@bikeranch.cz

www.bikeranch.cz

 

otevírací doba:

 po:  12:00 – 18:00
 út:  10:00 – 20:00
 st:  10:00 – 18:00
 čt:  10:00 – 20:00
 pá:  10:00 – 18:00
 so:       zavřeno
Prev Údržba ul. Náchodská
Next Podaná ruka: Cyklo Počernice