Podaná ruka: Cyklo Počernice

Podaná ruka: Cyklo Počernice

Projekt Podaná ruka má za cíl pomoci potřebným, tedy podporovaným obyvatelům v Horních Počernicích. Díky propojení s podnikateli získají senioři, matky samoživitelky, rodiny s vyšším počtem dětí, klienti pečovatelské služby, zdravotně postižené osoby, osamělé osoby v hmotné nouzi a dobrovolníci kartu, díky níž mohou u podnikatelů, kteří se připojili k tomuto projektu, získat minimálně 5% slevu.

Podnikatele, kteří se do projektu připojili, uveřejníme na webu projektu Podaná ruka, na ezpravodaji a postupně firmy představíme v Hornopočernickém zpravodaji. Jelikož máme před sebou letní sezónu, ke které bezesporu patří i cyklistika, jako první se podíváme hned na dvě provozovny s cyklistikou, a to do prodejny Cyklo Počernice a Bike ranch. V prodejně Cyklo Počernice jsme si povídali s majitelem Ondřejem Juříkem.

1-15

Kdy jste otevřel tuto provozovnu?

Otevírali jsme jí na jaře roku 2002, takže jsme teď oslavili 15. výročí.

Proč jste se pustil právě do cyklistiky?

Celý život jsem se pohyboval v maloobchodním prodeji s cyklistickým zbožím a jelikož Horní Počernice byly městská část, kde v té době žádná cyklo prodejna nebyla, tak jsem se rozhodl otevřít prodejnu právě zde.

Váš sortiment zahrnuje jak kola, tak i lyže.

Na jaře jsem začínal se sortimentem s cyklistikou a lyže jsem přidal hned první zimní sezónu, kdy jsem začal brousit lyže. Následující sezónu se přidala i půjčovna lyží. Nyní máme nejen prodej lyžařského zboží, ale i bazarového a samozřejmě kompletní servis na nejmodernějších strojích. Součástí je i půjčovna lyží a veškerého lyžařského vybavení.

1-9

Kdy měníte cyklistický sortiment za lyžařský?

Sortiment měníme 1. listopadu a do konce března jede sezóna lyží. Nicméně i v tomto období servisujeme i prodáváme kola.

Máte stejné značky, jako jste měl na začátku svého působení?

V podstatě máme stejné značky, snažím se prodávat osvědčené značky, kde jsem si jistý, že to kolo funguje cca 15 let tak, jak má. Tato kvalitní kola opravdu vydrží, a to ať od nás nebo od konkurence, pokud to tedy není kolo z velkých sportovních obchodů v nákupních centrech. Ty kvalitu postrádají, navíc u nich většinou prodejem končí jakékoliv následující služby ohledně servisu, což v kamenné prodejně nekončí.

Takže dnes si k vám původní zákazníci chodí pro nové kolo?

Dá se říct, že ano, že je po 15 letech zase obměňují. Dnes je to hodně o trendech a modernějších modelech. Navýšil se počet převodů ze 7 na dnešních 11 převodů, kola jsou modernější, všechna mají odpruženou vidlici a kotoučové brzdy, což dříve nebývalo. Také se jezdí na větších 29 palcových kolech, dříve se používali hlavně 26, od kterých se dnes upustilo a jsou brána jako juniorská.

1-2

Čím to je, že se to takto změnilo?

Větší kola znamenají větší překonávání překážek. Horské kolo 26 je vhodné pro úplné začátečníky nebo větší děti, které přecházejí z dětského 24. Větší kola, tedy 29 palců, změnila svět horské cyklistiky k lepšímu, jelikož díky lepší setrvačnosti a snadnějšímu překonávání překážek je 29 kolo nejlepší volbou pro většinu cyklistů. 29 je nejrychlejší, skvěle ovladatelné a dodává jezdci i více jistoty v terénu.

Poskytujete servis jen na u vás zakoupené zboží?

Samozřejmě na u nás zakoupená kola je servis automatický, stejně tak servisujeme i kola od konkurence. Odmítáme však servisovat kola z hypermarketů, která prakticky nejdou servisovat. Garanční servis k prodanému kolu poskytujeme buď po ujetých 150 km nebo po třech měsících provozu zdarma, záleží, co nastane dříve. Jiné servisy to mívají po jednom až dvou měsících.

Jaké značky zde prodáváte?

Máme značky Apache, Superior, Trek, Leader Fox, 4EVER a to dětská, juniorská, crossová kola, dokážeme objednat i silniční kola těchto značek. Veškeré tyto značky mají v sortimentu i elektrokola nebo tzv. městská neboli city kola.

Proč jste se rozhodl připojit do projektu Podaná ruka?

Ten nápad se mi líbí, rád podpořím takový projekt, který pomáhá potřebným lidem. My jsme pro všechny, kteří přijdou s kartičkou Podaná ruka, přichystali 10% slevu na veškerý sortiment, kromě již zlevněného zboží.

1-3

Kontakt:

Cyklo – Počernice
Náchodská 708/79

Otevírací doba

Pondělí – Pátek 9.00 – 18.00
Sobota 9.00 – 12.00
Neděle Zavřeno

www.cyklopocernice.cz

info@cyklopocernice.cz

tel.: 281 928 897

Prev Podaná ruka: Bike ranch
Next Ordinační hodiny MUDr. Taťány Železné