Podaná ruka: Květiny Lilien

Podaná ruka: Květiny Lilien

Na Náchoské ulici naleznete mnoho obchodů, jedním z těch, který zde funguje již přes dvacet let, je obchod Květiny Lilien. Naleznete tu nejen řezané a hrnkové květiny, ale také vonné svíčky či esence, dárkové předměty, keramické i dřevěné sošky a samozřejmě nechybí ani sezónní dekorace, nyní například na blížící se podzim a Halloween.

podana-ruka-5

Jak jsme zmínili, květinářství je zde již dlouhou dobu, avšak majitelé se střídali. Čtvrtou majitelkou je pátým měsícem paní Lenka Fialová.

Paní Lenka se vyučila aranžérkou, avšak životní cesta jí přivedla do zahradnictví, kde šest let pracovala. Mezi rostlinami se cítila dobře a po přestěhování hledala možnost pracovat dál v zeleném světě. Přihlásila se na floristický kurz, který úspěšně absolvovala a do tohoto květinářství nejprve nastoupila na brigádu. Po chvíli se ale původní majitelka obchodu rozhodla přestěhovat dále za Prahu a nemohla již dále květinářství provozovat. Stála před rozhodnutím, co bude dál s obchodem. Nechtěla zklamat dlouholeté zákazníky a priorita pro ní byla zachovat stejný sortiment. Slovo dalo slovo a paní Lenka obchod převzala. Jelikož si spolu padly do noty, dodnes spolupracují na větších zakázkách nebo tematických dekoracích jako na právě blížících se podzimních a vánočních dekoracích.

podana-ruka-4

Barevný podzim

Léto se s námi pomalu loučí a přechází v nejbarevnější část roku, v podzim. K němu patří i několik svátků, které z floristického hlediska určitě zaslouží naši pozornost. Jednak jsou to tradiční Dušičky a stále oblíbenější Halloween. A právě na tyto svátky paní Lenka chystá speciální vazby řezaných květin, nejrůznější dekorativní košíčky, svícny na hřbitovy, věnce i veselé barevné „podzimáčky“. Pokud si rádi připravujete vlastní dekorace, je pro vás v květinářství připraveno mnoho dekorací, které pro svou práci budete potřebovat.

podana-ruka-12

Vánoční trendy

Přestože sotva nastavujeme tvář Babímu létu, paní Lenka už vymýšlí, jaké dekorace vyrobí pro letošní Vánoce. Jak sama říká, poslední dobou je hodně v kurzu moderno s hranatými rysy, ale své místo na vánočním stole stále má i klasický věnec. Barevně se i letos bude hodně zdobit do růžovo fialové barvy. Trendy bude ale i čistá bílá s jemnými pastelovými doplňky. Jaké však budou ty vaše dekorace, je jen na vás a vašem vkusu. V květinářství Lilien budou pro vás nachystány snad všechny možné barevné kombinace.

podana-ruka

Co zde najdete?

Přestože obchod neoplývá velkými prostory, naleznete zde naprosto vše, a to jak keramiku, dárkové zboží, malé drobné dárky, mýdla, svíčky, proutěné zboží, hnojiva, substráty, umělé a sušené květiny, obalové materiály a samozřejmě hrnkové i řezané květiny. Brzy se sortiment rozšíří i na kosmetické balíčky pro dámy, muže i děti.

Samozřejmostí jsou květinové vazby na svatby, pohřby, výzdoby restaurací a díky bohatým zkušenostem ze zahradnictví vám paní Lenka odborně poradí i co se týče pěstování a úpravy rostlin.

Jsem ráda, že mám takovou práci, která mě baví a uklidňuje. Z kytiček čerpám energii a samozřejmě mi dělá radost když vidím, že uvážu kytici, která se lidem líbí. Měla jsem například paní, která se dokonce nad kytkou rozbrečela, jak se jí líbila, a to pro mě bylo úplně nejvíc,“ řekla nám Lenka.

podana-ruka-6

Květinářství Lilien

Náchodská 498/168

tel: 731 627 407

Po-Pá 9:30 – 18:00

So 8:00 – 13:00

 

Prev Podaná ruka: Chovatelské potřeby Gapa
Next Skauti v Athénách