Podaná ruka: Prodej značkového prádla Iva Rosová

Podaná ruka: Prodej značkového prádla Iva Rosová

Plavková sezóna je doslova za dveřmi a tak jsme v dalším představení firmy, která se připojila do projektu Podaná ruka, navštívili paní Ivu Rosovou, která v Běchorské ulici provozuje prodejnu značkového prádla již od roku 1996.

podana-ruka-pradlo_4

Paní Rosová, proč jste se rozhodla otevřít si obchod právě s prádlem?

V roce 1996 jsme byly se sestrou na mateřské, já původně učila na základní škole, moje sestra pracovala jako pánská krejčová. V té době začínal podnikat téměř každý a tak jsme se rozhodly, že to taky zkusíme. Jelikož švagr tehdy zrovna pracoval pro Timo, rozhodli jsme se, že zkusíme prodávat prádlo. Nakonec jsem u toho zůstala jen já a o rok později mi manžel přistavěl u domu provozovnu, ve které jsem dodnes.

Popište nám, jaké byly vaše začátky?

V té době tady nebyla konkurence a Počerničtí byli zvyklí nakupovat tady. Mezi Lehovcem a Počernicemi bylo pole, to se ale radikálně změnilo se stavbou nákupního Centra Černý Most. Já jsem se v té době rozhodla zaměřit sortiment na ženy s méně dostupnými velikostmi, tedy hluboké košíčky D-K v malých nebo naopak velkých objemech a na drobné ženy s opačným problémem, tedy prádlo špatně dostupné v běžných obchodních sítích.

podana-ruka-pradlo_2

Nepřemýšlela jste někdy o tom, přesunout obchod na místo, kde byste byla více na očích?

Několikrát jsem laškovala s myšlenkou jít do pronájmu obchodu na lukrativním místě, kde by se zboží více točilo, ale právě cena nájmu a reklamy se musí odrazit v ceně prádla, a to já jsem nechtěla. Vážím si toho, že mám se zákaznicemi osobnější přístup, chodí ke mně, protože vědí, že se snažím  nabídnout to nejlepší v  poměru kvalita a cena. Pamatuju si jejich velikost, vybírám pro ně konkrétní zboží, které vím, že se jim bude líbit a bude jim sedět. Jakmile přijde prádlo, nafotím ho a dám na facebook, kde zákaznice hned vidí, co mám nového, nebo kdy přijde poslední přísun plavek… Zákaznice jsou zvyklé si domlouvat prostřednictvím mobilu návštěvu i mimo pracovní dobu. Pokud můžu, ráda jim vyhovím. Fungujeme opravdu na přátelské bázi a toho já si cením.

podana-ruka-pradlo_1

Dnes máte v nabídce veškeré spodní prádlo, plavky, noční prádlo či župany. Měla jste takový sortiment hned od začátku nebo jste ho rozšiřovala postupně?

Na začátku jsem měla jen dámské prádlo, až postupně jsem nabídku rozšířila o noční prádlo a župany, následně jsem přidala pánské prádlo a nakonec i plavky, které nabízím celoročně, a to i v číslech, u kterých jinde „protáčejí panenky“. Běžně řeším kombinace dílů, kde je třeba dvě čísla rozdíl. Dá se sehnat vše, ale pokud je třeba objednat nestandardní kombinaci, chce to větší časovou rezervu. Například čeští renomovaní výrobci mají už teď sklady prázdné, ale dá se sehnat od zahraničních dodavatelů, kteří prodávají celoročně. Samozřejmě nejširší nabídka je vždy před sezónou.

podana-ruka-pradlo_8

Zmiňovala jste, že máte velikosti, které jinde nejsou k sehnání. Do jaké velikosti tedy máte prádlo?

Není to jen o velkých velikostech jako jsou třeba F, G, H, které jsou u mě k dostání, ale i o opravdu malých. Běžně v obchodech najdete B a C, další velikosti už bývají problém.

Stává se vám, že přijde zákaznice, která chce svou velikost, jakou běžně nosí, ale nakonec zjistí, že nosila špatnou velikost?

Stává se to tak z 30 %. Tím, že jsem tady dlouho, tak mé zákaznice už znají správnou velikost a jdou najisto, ale stává se, že přijde zákaznice s tím, že nemůže sehnat prádlo, s kterým by byla spokojená, a pak hledáme, které jí opravdu padne. Nikdy nenechám odejít zákaznici s něčím, co jí nesedí.

podana-ruka-pradlo_7

Jaké jsou teď trendy v dámském prádle?

Jedna věc je, co je na přehlídkách a druhá, co se pohodlně nosí a co si žena může dovolit. Dnes se nosí opravdu všechno, je velký výběr prádla a každá žena si vybere to své. Trendy se různí i mezi evropskými zeměmi. U nás je trend mít prsa zpevněná v dokonalém tvaru, za hranicemi dávají mnohde přednost pohodlí. Nejdůležitější je vědět, na jakou příležitost podprsenku potřebujete. Zda na běžné nošení, do šatů či na sport. Tomu musíme přizpůsobit tvar a typ.

podana-ruka-pradlo_3

V nabídce máte i stahovací prádlo. Já osobně s ním mám zkušenost, že jakmile si v něm sednu, hned se shrne a tak mi maximálně zabírá místo ve skříni.

Já nakupuji stahovací prádlo od španělské firmy, mají opravdu důmyslně propracovaný kompresní systém. Prádlo je prodyšné, nezpotíte se v něm a kraje mají zakončeny silikonovými proužky, které krásně přilnou na kůži a tak se prádlo nehrne. Okraje se řežou pomocí laserové technologie, takže plynule přejdou do postavy a neudělají ty známé záseky na kůži.

podana-ruka-pradlo_6

Jaké další druhy prádla zde najdeme?

Máme mateřské  prádlo od německé firmy Anita, které je propracované tak, aby dobře podepřelo zvětšená prsa až do velikosti J, materiál je prodyšný a hypoalergenní. Prádlo vypadá nejen hezky, ale je hlavně funkční. Máme také dětské prádlo, kalhotky a boxerky od 3 do 11 let. Dají se objednat i podprsenky pro mladé slečny. A samozřejmě máme i pánské boxerky či trenýrky.

Proč jste se rozhodla zapojit do projektu Podaná ruka?

Přijde mi to jako dobrý nápad pomoci člověku, který má hlouběji do kapsy, pořídit něco kvalitnějšího. Překvapivě dojdete ke zkušenosti, že kvalitnější prádlo vás ve výsledku vyjde spíš levněji.

podana-ruka-pradlo_5

Otevírací doba:

Po-pá: 10.00 – 18.00 hod.

So: 9.00 – 12.00 hod.

Lenka Bartáková, redaktorka

 

Prev Mohly skončit Počernice jako Lidice?
Next Na holešovickém komíně se vylíhla tři mláďata vzácného sokola stěhovavého