Podaná ruka – Rokacentrum

Podaná ruka – Rokacentrum

Na rohu ulice Ve Žlíbku a Náchodská sídlí firma Roka okna s.r.o., , kde však nenajdete pouze prodejnu oken, ale dá se říci, že vše od podlahy až po střechu. Firma, která vznikla již v roce 2001, se totiž zabývá kompletními interiérovými i exteriérovými rekonstrukcemi, či stavbou domů na klíč.  O tom, co vše zde můžete pořídit jsme si povídali s majitelkou Klárou Pazderkovou.

20160211_122907

Jste od začátku tady v Horních Počernicích?

Manžel pochází z Horních Počernic, ale firmu jsme měli nejdříve na Žižkově v Jagellonské ulici. Následně jsme firmu přestěhovali do Horních Počernic, ale původně na jiné místo. Tuto budovu na rohu ulice Ve Žlíbku a Náchodská jsme měli nejprve v pronájmu a asi před čtyřmi lety nám majitel dům prodal a tak jsme dnes již ve svém. Mezitím jsme měli pobočku i v Nymburku, ale od roku 2012 jsme již jen zde v Horních Počernicích.

img_5618

Z názvu firmy je patrné, že se specializujete na okna.  To však není jediný sortiment, v nabídce máte i podlahy, dveře a kování.  Kdy jste rozšířili sortiment?

Rozšíření nabídky vyplynulo postupně a vycházelo z poptávky našich zákazníků. Nejdříve jsme do našeho sortimentu přidali podlahy, následně interiérové dveře. K tomu samozřejmě patří i příslušenství jako jsou žaluzie, rolety, parapety, kliky a další.

img_5614

Kromě interiérů děláte i kompletní rekonstrukce bytů, domů,  komerčních prostor či stavbu domů na klíč.

Hlavní důvod pro toto další rozšíření byl ten, že jsme často naráželi na ne příliš dobře provedené stavební úpravy při rekonstrukcích, které nám ztěžovaly práci. Proto jsme si zajistili kvalitní odborníky na další práce a začali dělat kompletní rekonstrukce. Spolupracujeme s designéry, kteří v případě zájmu navrhnou pro klienty optimální řešení. Nyní tedy zajistíme stavebně vše od dodávky a instalace podlah, dveří, oken přes fasády až po kompletní stavby. Pro klienty můžeme zajistit komplexní servis od návrhu, financování, architektonickou přípravu, projektování, právní servis a další služby. Celá dodávka tak bude ucelená, práce na sebe budou plynule navazovat a záruku bude mít klient od jedné společnosti na celé dílo. Nedílnou součástí ucelené nabídky je i odborná montáž a záruční i pozáruční servis. Více informací naleznete na www.rokacentrum.cz

img_4892

Když se vrátíme zpět k interiérům, jaké jsou dnes trendy, co se týče například oken, dveří a podlah?

Trendy se neustále mění a málokdo má peníze, ale hlavně i chuť měnit interiér dle momentálních trendů, takže stále vítězí klasika a různorodý vkus jednotlivých zákazníků. Hodně záleží na tom, kolik jim je let, jak žijí, jaké mají zájmy. Máme takovou škálu dveří a podlah, že dokážeme uspokojit každého zákazníka.

Například z podlah je teď moderní vinyl ve všech svých provedeních.

U oken je to trojsklo, které má lepší termoregulační vlastnosti. Nejvíce vedou plastová, u zákazníků jsou samozřejmě i dřevěná či hliníková okna, ty si však kvůli vyšší ceně nepořizují tak často a dávají přednost například plastovým s antracitovým vzhledem, která jsou kompromisem k dražším hliníkovým oknům.

U dveří jsou dnes trendy bezfalcové, posuvné do stavebních pouzder či celoskleněné.

dscf8036

Kdy je ideální, aby Vás zákazník navštívil, pokud rekonstruuje interiér?

Nejlepší je, pokud nás navštíví dříve, než se zahájí rekonstrukce, ideálně již při plánování.  Stavaři neví o všech možnostech, které interiérový trh nabízí. Pokud se tedy dostaneme k zákazníkovi v době plánování, je možné mu navrhnout lepší dispozici. Upozorníme například na to, aby se do fasády nainstalovaly rovnou kapsy na předokenní rolety a byly tak zapuštěné.

img_3315

Proč jste se zapojili do projektu Podané ruky?

Akceptujeme, že jsou mezi námi senioři, samoživitelky, či početnější rodiny, kterým je potřeba pomoci a jsme rádi, že i oni mají chuť řešit, jak žijí a případně to změnit.

img_2433
www.rokacentrum.cz

OTEVÍRACÍ DOBA

PO – ČT        8:30 – 17:30
PÁTEK         8:30 – 14:30
SOBOTA      9:00 – 11:30

dsc_3210

Prev Přerušení dodávky elektřiny
Next Florbalové utkání o Chvalský pohár