Podaná ruka

Podaná ruka

V souvislosti s rozvojem sociální zodpovědnosti firem a podnikatelů, ale také v rámci obyčejné vzájemné lidské pomoci, připravuje MČ Praha 20 start nového projektu s pracovním názvem „Podaná ruka“.

old-age-360714_960_720

Cílem tohoto projektu je vybudovat síť poskytovatelů služeb z oblasti maloobchodu, hotelů a restaurací, zdravotnictví, dopravy a mnoha dalších, kteří nabídnou slevu na své služby či zboží sociálně slabším obyvatelům Horních Počernic.

Poskytnutím slevy umožní této cílové skupině zvýšit její životní úroveň a kvalitu života, ovlivněnou dočasným či trvalým sociálním stavem. Jedná se např. o seniory, samoživitele, pěstounské rodiny nebo osoby starající se celodenně o děti či rodinné příslušníky apod. Ti pak budou moci slevy čerpat na základě identifikačních karet, které obdrží od Městské části Praha 20.

Odměnou podnikatelům a obchodníkům, kteří se do projektu zapojí, je výrazné zvýšení povědomí o nabídce konkrétních služeb v Horních Počernicích a s tím spojený příliv nových zákazníků. Dále budou tito poskytovatelé slev moci využít např. reklamní prostor na webových stránkách MČ, nově vznikající bezplatnou právní poradnu a další benefity.

Věříme, že tento projekt, do něhož budou kromě zřizovatele a podnikatelů zapojeni např. studenti místní Střední odborná školy pro administrativu EU, podpoří cílovou skupinu i místní podnikatele, ale také upevní sousedské vztahy a společenské vazby, které jsou v současné, hektické době tolik důležité.

Hana Moravcová, starostka

 

Prev Vánoční čas oddílu světlušek
Next Listopadové čerpání rozpočtu

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment