Poděkování našim zákazníkům

Poděkování našim zákazníkům

V souvislosti s ukončením činnosti naší provozovny jsme byli požádáni redakcí Hornopočernického zpravodaje, abychom k tomu napsali pár řádek. Začněme tedy od začátku.

V osmdesátých letech minulého století jsme pracovali jako domácí strojní pletaři. Naše pletená móda se prodávala v luxusní prodejně Lukáš a Lucie na Václavském náměstí. Po změně poměrů v roce 89 Oděvní služba zanikla, my jsme ztratili zaměstnání a rozhodli se, že zkusíme dělat pletenou módu jako živnost. Ze životních úspor jsme postavili malý krámek a začali s výrobou svetrů na zakázku. Tím jsme si vydělali na stojan se vzorky koberců a spustil se tak náš nosný program, prodej podlahovin. Přicházeli lidé a poptávali se, zda budeme mít to či ono. Tyto požadavky jsme zapisovali do sešitů a začali postupně pro zákazníky shánět. Jak se rozšiřoval prodej, vznikla nutnost rozšířit prodejní prostor. Za krámkem jsme postupně svépomocí za provozu připravili přístavbu. Jednoho dne byla hotová a došlo ke spojení obou místností. Na tuto větší prodejní plochu bylo málo zboží a tak veškerá marže šla do nákupu dalšího zboží a rozšíření sortimentu. To již firma fungovala pět let a do té doby jsme neměli nikdy dovolenou. Koberce a zboží jsme vozili v autě Škoda 120 s přívěsem. Vznikla nutnost vzít si leasing na prostornější a bezpečnější dodávku, se splácením na čtyři roky. Najezdil jsem se zbožím a pro zboží s touto dodávkou čtvrt milionu kilometrů a ohromně mě to bavilo.

Naše firma nyní funguje 25. rok. Za ta léta jsme navázali přátelství s mnohými našimi zákazníky. Firma vykazovala plynulý a bezproblémový chod s minimem reklamací. Neměli jsme vůbec žádné negativní zkušenosti se ztrácením zboží. V našem obchodě si dávali dostaveníčka přátelé z celých Počernic, třeba jen na popovídání. Chceme tímto všem našim zákazníkům co nejsrdečněji poděkovat za jejich přízeň. Závěrem ještě proč končíme. Důvodů je několik. Velká konkurence nákupních center a dlouhá životnost našeho sortimentu, náš věk – já mám odpracováno 56 let a manželka 53 let a hlavně EET, nikdo z nás si s novou technikou zrovna netyká.

Jedna dobrá zpráva, nejméně do 1. 3. 2018 bude u nás fungovat sběrna a čistírna peří firmy Mareš.

S díky a pozdravem Antonín a Marie Ničovi, vaše firma MARTON

 

Ráda bych touto cestou poděkovala manželům Marii a Antonínovi Ničovým za to, že po dobu 25 let s nadstandardním přístupem k občanům Horních Počernic a širokého okolí poskytovali služby rozmanité škály: od prodeje textilní galanterie přes květiny, sadbu, koberce, krmení pro zvířata, drogerii. Milí Ničovi, děkujeme za laskavý přístup, rady pro zahradu a mnoho dobrého, co jsme mohli jako zákazníci přijímat. Chodili jsme k vám jako ke svým, protože váš přístup k zákazníkům byl pohodový, laskavý a my jsme se u vás vždy cítili jako doma.

Budete nám chybět.

Přejeme vám pevné zdraví a dost síly na vaše koníčky.

Za občany, Božena Beňová

Prev Ples seniorů
Next Únor v SOŠ

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment