PODĚKOVÁNÍ ZA STATEČNOST

PODĚKOVÁNÍ ZA STATEČNOST

Bydlí v domě v Chodovické ulici. Když začalo ve vedlejším vchodu hořet, uvědomil si, že tam žijí převážně senioři, kteří určitě potřebují pomoc.

Vběhl do vedlejšího domu a mířil rovnou do posledního patra, protože věděl, že tam žije nechodící starý pán se svou ženou. Z hořícího bytu ho pomáhal dostat ven. „Spolu se mnou tam přiběhli tři ukrajinští dělníci,“ říká Martin Vašíček. „Pomáhali mi, bohužel je ale neznám a už se mi je nepodařilo dohledat. Měl jsem navíc tehdy jiné starosti. Policie mezitím vyvedla ven lidi z vedlejších vchodů. Moje paní byla v tu dobu v práci a já najednou nevěděl, kde jsou tři naše děti. Běhal jsem zoufale ulicí, kde už byla spousta hasičských vozů, záchranky, zmatek, než jsem je u policistů objevil. Byly to pro mě chvíle obrovského strachu! Nejvíc mě mrzelo, že u Alberta stáli v tu dobu lidé a neštěstí si natáčeli na mobil. Takovému jednání nerozumím. Přece když vidíte, že se někde něco děje, jdete jako první pomoci těm lidem!“

Na odvahu Martina nás upozornili sousedé z domu.

Martinovi Vašíčkovi za jeho statečnost a odvahu jménem MČ Praha 20 osobně poděkovaly starostka Alena Štrobová, místostarostka Daria Češpivová a radní Jana Hájková.

 img_0064 img_5158

 

Prev Naše tři měsíce na radnici
Next ZVEME NA ZÁMECKÉ POSEZENÍ NA CHVALSKÉM ZÁMKU!