PODPORA PODNIKATELŮ A KULTURA V HORNÍCH POČERNICÍCH ZASE OŽÍVÁ

PODPORA PODNIKATELŮ A KULTURA V HORNÍCH POČERNICÍCH ZASE OŽÍVÁ

Vážení a milí spoluobčané,

přestože restriktivní opatření v souvislosti s koronavirem jsou, doufejme, za námi, dozvuky pandemie pocítíme ještě dlouho. Krize se nehodnotí jen podle toho, jak zvládneme začátek, ale je důležité stále vytrvat, aby negativní ekonomicko-sociální dopady byly co nejmenší. Složité je to především pro živnostníky a drobné podnikatele, kteří přišli v důsledku omezení o značné příjmy. Hlavní město Praha i naše městská část se jim snažíme pomoci nejrůznějšími úlevami a aktivitami.

  • Městská část odpustila podnikatelům 2 nájmy v jejich provozovnách.
  • Poskytli jsme inzerci zdarma ve speciálním tištěném katalogu podnikatelů, který je v červenci distribuován do vašich schránek.
  • Za pomoci podnikatelů jsme aktualizovali rejstřík podnikatelů na webu.
  • Vytvořili jsme galerii podnikatelů na Facebooku, kam se můžete stále připojit a sousedé vás mohou podpořit i pouhým sdílením.

Toto samotné ale nestačí, ani stačit nemůže. Nejvíce bude záležet na vývoji celé společnosti, jak rychle se vrátíme k normálu. Jak rychle dokážeme nakupovat jako dřív, využívat služby jako dříve nebo navštěvovat restaurace a kulturní akce.

A právě kultura v Horních Počernicích znovu ožívá. Divadlo, knihovna i Chvalský zámek se postupně vracejí k běžnému režimu. Při příležitosti rozvolnění opatření pro divadla a kina se 10. 6. 2020 konaly 2 charitativní koncerty Můzy pro Motýly a koncert Michaely Noskové na podporu charitativní organizace Debra, která pomáhá dětem usnadnit život s nemocí motýlích křídel. Pořídili jsme pro vás z obou koncertů videozáznam. Pokud se tedy ještě necítíte na to vyrazit ven za kulturou, posaďte se a užijte si muzikálové hvězdy z pohodlí vašeho domova. Záznam najdete na našem webu, Facebooku a YouTube.

 

Současná doba není pro nikoho jednoduchá. Prosím, pomáhejte svým blízkým a seniorům a podpořte drobné podnikatele a živnostníky z vašeho okolí, potřebují vás.

Společně překonáme nástrahy nepříznivých situacích. Hleďme prosím do budoucna s nadějí, aby se život v naší zemi vrátil zase k prosperitě a pevnému zdraví.

 

Závěrem bych vám chtěl popřát krásné první letní dny a především pevné zdraví.

S úctou

Zbyněk Římal, váš radní

Hnutí ANO

Zbynek_rimal@pocernice.cz

 

 

 

 

Prev Aktuální informace o projektu MAP II vzdělávání
Next Připravujeme nový Strategický plán rozvoje MČ Praha 20