Podzim na ZŠ Spojenců

Podzim na ZŠ Spojenců

Do uší nám šeptá chladný vítr, že přírodu brzy pokryje bílá přikrývka a ulehne do zaslouženého zimního spánku. Než se tak stane, užíváme si venku poslední slunné dny.

skoly_spojencu2

Každoročně pátá třída provází budoucí školáky sportovním dnem, tento rok tomu nebylo jinak. Děti se zapojily do všech sportovních aktivit s nadšením a odhodláním. A tak na konci každého malého sportovce čekala sladká odměna. Věříme, že se s dětmi shledáme v příštím školním roce, kdy je bude čekat velký životní krok, poprvé vstoupí do školy a stanou se z nich prvňáčci.

Udělali jsme něco i pro vzhled našeho města a zároveň pro udržení životního prostředí. Žáci si pod odborným dozorem mohli sami vyzkoušet práci zahradníků, jaké je to vyhloubit jámu a zasadit do ní listnatý nebo jehličnatý stromek. Celou výsadbovou akcí panovala dobrá nálada, žáci se poučili o tom, jak má sázení správně vypadat a o důležitosti stromů v přírodě.

V říjnu se vybraní žáci zúčastnili závodů v plavání, které pořádal plavecký bazén Hloubětín pro okolní školy.  A máme dvě zlaté medaile, které vybojovali Jan Čermák z 5. třídy a Elen Strculová ze 3. třídy. Ostatní žáci také nezůstali pozadu. Na krásném 5. místě za 2. a 3. třídu se umístil Štěpán Hrdlička. Bramborovou medaili má za 2. a 3. třídu Michal Brada a za 4. a 5. třídu Samuel Slavětínský. Všem plavcům děkujeme za reprezentaci naší školy. Do budoucna jim přejeme spoustu dalších sportovních úspěchů.

skoly_spojencu1

Učitelky ZŠ Spojenců

Prev Hornopočernická jachtařka Sára Tkadlecová získala titul mistryně světa
Next Pozitivní zprávy z volejbalového oddílu