Podzimní prázdniny světlušek

Podzimní prázdniny světlušek

S oddílem světlušek jsme naše „podzimky“ strávily v Hrádku u Vlašimi. Přesto, že jsme kvůli počasí výlet o den zkrátily a dorazily domů už v sobotu večer, stihly jsme si prožít příběh Malého prince, potkat všechny jeho přátele a postavy z knihy. Potkaly jsme jeho nejlepší kamarádku lišku, tu bylo třeba nejprve ochočit. Také milovanou růži, o kterou jsme musely řádně pečovat, či domýšlivce, který vyžadoval naši pozornost a potlesk při každém setkání. A v neposlední řadě to byl Malý princ, který nás celým příběhem provedl. K lepšímu pochopení děje jsme program oživily názornými scénkami.

neziskovky_svetlusky

Letos máme v oddíle světlušek spoustu nových děvčat. Naším hlavním cílem bylo jejich začlenění. Snažily jsme se našim novým členkám přiblížit nepsaná pravidla, jak se k sobě navzájem chovat. Povídaly jsem si o skautu jako takovém, včetně fungování našeho střediska. Nechybělo zpívání s kytarou, i bez plánovaného táboráku. Většina programu vyžadovala vzájemnou spolupráci, ať už šlo o veršování nebo společný let vlastnoručně sestaveným letadlem. Mimo jiné si děti vyzkoušely přípravu večeře v podobě obložených chlebů. V podání našich malých kuchařek se pak chleby ztrácely pod tučnou vrstvou sýrů a šunky. Přes nepřetržitý déšť jsme si v závěru akce užily i pochod lesem.

neziskovky_svetlusky2

Náš tým vedoucích se sešel v hojném počtu, což jsme všechny ocenily. Myslím, že i díky tomu, se nám podařilo nové světlušky zapojit.

Za oddíl světlušek

Dominika Herianová

Prev Kickboxer Lukáš Lelek mistrem ČR!
Next Dětské rybářské závody na Koupališti