Podzimnní dětské rybářské závody

Podzimnní dětské rybářské závody

Podzim patří v naší místní organizaci nejen výlovům rybníků, ale také naší velice oblíbené akci pro děti a veřejnost – rybářským závodům. Týden lilo a foukal studený vítr, ale sobotní ráno v den závodu bylo jako zázrakem bezvětří a teplo. Do klubovny se přišlo ráno zaregistrovat celkem 23 mladých rybářů a rybářek.

podzimni2

Po přivítání všech zúčastněných jsme si v krátkosti řekli pravidla a jednatel pan Kosař dětem rozdal kobližky, které jim poslala paní starostka. Okolo osmé hodiny už měli všichni připravené nádobíčko, byli nakrmeni a závod mohl začít.

podzimni4

Dvě hodiny se okolo vody skoro nic nedělo, ryby prostě nechtěly nic, žádné dobroty, které jim děti do vody naházely. První ryby se objevily v podběrácích  až  tehdy, když se okolo rohlíků na hladině začaly objevovat  kruhy a ryby se začaly krmit u hladiny. Tentokrát  tedy né červi ani žížaly, ale rohlík byl to pravé, co přineslo potřebné záběry a zdolané ryby dopomohly těm nejlepším k vítězství.

podzimni5

Dvanáct kaprů v délce 537 cm stačilo Filipovi Nerudovi na první místo. Václav Tomič  ke konci závodu opravdu  zabojoval  a 10 ryb v délce 435 cm mu stačilo na druhou příčku. Třetí a zároveň nejlepší rybářkou se stala  Agáta Kocábová, která ulovila ryb nejvíc  – tedy 13, ale její cejnci měřili dohromady jen 376 cm. Dohromady děti ulovily 61 ryb, převážně kapříků.

podzimni6

Závod se tentokrát  protáhl až do půl jedné a tak oběd připravený v klubovně byl všem moc k chuti. Spočítat výsledky bylo pro rozhodčí otázkou chvilky a tak jsme mohli slavnostně předat poháry, diplomy a opravdu parádní  věcné ceny, na které nám přispěli  kolega Tommi  a Forejt, ale především finančně MČ Praha 20.

podzimni7Velké díky patří všem kolegům nejen z výboru naší místní organizace, kteří se podíleli na zdárném průběhu celého dopoledne, které jsme společně pro naše nejmladší rybáře a jejich početný doprovod připravili. Přejeme všem pohodový zbytek podzimu a těšíme se na setkání s vámi  při dalších závodech, které se budou konat opět na Koupališti příští rok v květnu.

podzimni3

podzmni1

Za výbor M.O. Martin Pachta

 

Prev Workshop s Othellem
Next Převoz vánočního stromu

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment