Pojďme poznat skautské Racky!

Pojďme poznat skautské Racky!

Jsme 90. oddíl vlčat Racci, který vznikl teprve vloni v září. Důvodem vzniku byla přeplněná kapacita dětí v oddílu vlčat (Salamandrů). Vytvořením nového oddílu jsme chtěli umožnit více dětem prožít skaut a zažít nová dobrodružství. Oddíl založili tři zkušení vedoucí, ke kterým se připojili další tři noví vedoucí. V našem oddíle je nyní 23 dětí.

neziskovky_skauti

Od září máme již mnoho zážitků. Na konci října jsme se vypravili do Raspenavy, kde jsme strávili podzimní prázdniny. Pro kluky to byla první větší akce. V listopadu jsme se vydali na jednodenní akci do Klánovického lesa. Tam jsme si zahráli velkou běhací hru a dozvěděli jsme se něco nového o přírodě. V prosinci jsme vyrazili na naši oblíbenou chatu Spáleniště, kde probíhala vánoční akce. Na tomto víkendu se vlčata mimo jiné rozdělila do třech družinek: vlků, tygrů a hadů, ve kterých budou společně trávit celý školní rok a prožívat mnoho dobrodružství.

Poslední výprava, kterou jsme zatím měli, byla v polovině ledna. To jsme se vydali na skautskou základnu do Liberce. V sobotu se vlčata vypravila do IQParku, kde poznali optické klamy, naučili se něco málo o technologiích, fyzice a dalších oborech.

Letos nás čekají ještě tři víkendové akce. Květnová akce proběhne společně s druhým oddílem vlčat – se Salamandry. Také se chystáme na závod vlčat a světlušek, který se pravidelně koná jednou za dva roky. Školní rok zakončíme čtrnáctidenním táborem v přírodě, kdy po celou dobu budou vlčata spát v teepee, budou si obstarávat dřevo k topení a jiné potřebné věci.

 

Za oddíl vlčat, Racků: Vojta Herian

Prev Roušky pro Počernice
Next Duchovní podpora občanům