Pomozte dětem v nouzi

Pomozte dětem v nouzi

Ohrožené děti se vzhledem k současnému stavu dostávají znovu do tíživé situace. Jejich jediným plnohodnotným jídlem dne je oběd ve školní jídelně, ale o ten nyní přišly.


Rodičům chybí finance na nákup potravin, proto obědy tyto děti mají za běžných okolností ve škole zdarma díky podpoře jiných neziskových organizací. Pro některé tyto děti je školní oběd jediné hodnotné jídlo za den. Uzavřením škol a jejich jídelen o něj přišly.

V první vlně epidemie se nám podařilo získat prostředky na téměř tisíc obědů, které jsme jim rozdali. V tomto osvědčeném způsobu pomoci je třeba nyní pokračovat. V rámci tohto projektu čerpáme také suroviny z potravinové banky, tento zdroj je však limitovaný a nejistý s ohledem na obrovskou poptávku po této pomoci.

Proto jsme se rozhodli obrátit na veřejnost se žádostí o pomoc prostřednictvím veřejné sbírky. Už za 200 korun si vychutnají plnohodnotný oběd téměř čtyři z nich. Stačí málo a pomoc je obrovská.

Číslo sbírkového účtu je 2501883883/2010

O KC Motýlek

V Komunitním centru Motýlek v Praze na Černém Mostě poskytujeme sociální služby rodinám se specifickými potřebami od roku 2001. Našimi klienty jsou mimo jné i děti a dospívající se sociálním znevýhodněním, kterým ani základní životní potřeby nepokrývají z různých důvodů jejich rodiče. To, jak náročné situace již od útlého dětství zažívají, nelze krátce popsat, jen pro představu – nemálo z nich vyrůstá na ubytovnách a nikdy nezažili život ve funkční rodině a domácnosti.

Těmto dětem dlouhodobě pomáháme zlepšit praktické dovednosti a návyky, podporujeme je v plnění školních povinností a pomáháme s distanční výukou, umožňujeme jim trávit volný čas podle svých zájmů a zároveň v souladu se společenskými normami. Zamezujeme tak prohloubení jejich sociálního vyloučení.

KC Motýlek provozuje Sdružení na pomoc dětem s handicapy, z.ú.,
Vlčkova 1067, Praha 9 – Černý Most, 198 00. IČO: 265 29 301.

Více informací o činnosti našeho sdružení najdete na webových stránkách www.motylek.org.

Prev Kompenzační bonus (podzim 2020) - nejčastější otázky a odpovědi
Next Nabité září v SC Xaverov