Populární Bike Ranch Cup čeká jubilejní desátý ročník, pojedou se dva závody

Populární Bike Ranch Cup čeká jubilejní desátý ročník, pojedou se dva závody

Podpora aktivního sportování dětí, jejich vedení ke zdravotnímu životnímu stylu, zábava pro celou rodinu, ale také vrcholová cyklistika v náročném terénu určeném špičkovým závodníkům. To bude letošní jubilejní desátý ročník populárních závodů horských kol Bike Ranch Cup o pohár starosty Městské části Praha 9 v parku Višňovka. První část dvoukolového seriálu se koná v sobotu 23. září, finálový díl se pojede v neděli 8. října.

„Za těch deset let to čítá 33 závodů. Před pár lety nás hodně omezil covid, takže závodů mohlo být ještě víc. I tak jsme ale pyšní, co se nám povedlo,“ řekl za organizátory Michal Douša. Každý závod v průměru absolvuje zhruba 120 dětí a 80 dospělých jezdců. „To je dohromady za celou dobu zhruba 6600 závodníků. Začínali u nás dnešní juniorští reprezentanti a reprezentantky,“ zmínil Michal Douša například Adélu Markovou, která získala na nedávném dráhovém MS bronzovou medaili.

V minulosti startovala ve Višňovce česká špička jako například současný vicemistr světa Martin Stošek, vítěz Cape Epic Kristián Hynek, olympionik Jan Škarnitzl, či Marek Rauchfuss a další. „I letos budou známá jména ve startovní listině,“ slíbil Douša.

Pořadatelé se ale chtějí v budoucnu zaměřit na děti a podpořit tak jejich aktivní sportování. „Věříme, že se nám podaří tradici nadále udržet, protože situace není i díky nedávné covidové době jednoduchá. Ale jsme si jistí, že je třeba dětem a mládeži a také jejich rodičům ukázat zdravou cestu, která přináší do života mnoho pozitiv,“ věří Douša.

Připraveny jsou dopolední dětské závody od nejmenších v sedmi kategoriích rozdělených na dívky a chlapce. Tratě v parku na trávě a hliněných cestách jsou adekvátní věku. Odpoledne je čas vyhrazen závodům kadetů, juniorů, žen a mužů. Program začíná po vyhlášení výsledků dětských závodů v 13:30 a končí cca v 16:45 vyhlášením výsledků odpoledních klání.

Registrace k závodům bude probíhat online na stránkách závodů www.bikeranch-cup.cz případně na místě před závody v ulici Pod Šancemi na Praze nejpozději hodinu před startem jednotlivé kategorie.

Prev Aktuality z dopravních staveb
Next Projekt Zelená Evropa