Poslední zvonění

Poslední zvonění

V letošním roce jsme na našem gymnáziu zažili dokonce dvě poslední zvonění. Poprvé vytvořili studenti špalír na konci března, kdy po 23 letech školu opouštěl dosavadní ředitel PhDr. Jan Podešva.

skoly_gym_posledni-zvoneni-8-a_3

Klasické poslední zvonění maturantů přišlo až 28. 4. Škola se proměnila v Chodovice, tedy ve školu čar a kouzel, a vše ostatní probíhalo již podle zaběhnutých tradic. Po řádném přivítání přicházejících studentů, jehož se jim dostalo nejen od Harryho, Hermiony či Rona, ale i od Dobbyho nebo Viktora Kruma, jsme začali připravovat závěrečné rozloučení naší třídy. Tělocvična se proměnila ve Velkou síň. Následovalo poděkování všem profesorům, kteří nám pomáhali při naší cestě z primy do oktávy. Největší dík patřil naší třídní profesorce.

skoly_gym_posledni-zvoneni-8-a_1

Pak už se pozornost přesunula na septimány. Po vzoru Bradavic byli jednotliví studenti voláni k Moudrému klobouku a rozřazováni do skupin. Abychom si byli opravdu jisti, že jim můžeme svěřit naši školu, museli nám předvést své schopnosti ve famfrpálu. Jediný háček byl v minimálním věku stanoveném pro tuto hru – 21 let. Naštěstí nám zde pomohl postaršovací lekvar a nic nám již nebránilo ve zhlédnutí opravdu povedeného utkání. Když byla hra u konce, odebrali jsme se do třetího patra a ostatní studenti vytvořili podél schodiště špalír. Rozezněl se zvonek a my scházeli po schodech a cestou míjeli naše spolužáky a profesory. A tak jsme prožili a slyšeli naše poslední školní zvonění.

skoly_gym_posledni-zvoneni-8-a_2

Veronika Ilková, oktáva A

Prev Oslavy Dne Země
Next Dětské rybářské závody

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment