Pouštní písek, pot a pekelná výheň

Pouštní písek, pot a pekelná výheň

Tak by se dala shrnout cesta rodiny Ptáčkových – Martiny, Pepy a Josefa do Jordánska. Sportovci měli tu čest navštívit tréninkové centrum KASOTC (The King Abdullah II Special Operations Training Center), které patří mezi nejlepší tréninková centra v boji proti terorismu na světě.

Centrum, které se nachází v samém srdci Jordánska – v hlavním městě Ammánu, slouží jako prostředek a nástroj pro zvláštní operace krále Abdulláha II. Středisko vyniká svou jedinečností a komplexností.
Jedná se vlastně o malé městečko s komplikovaně vybudovanou tréninkovou infrastrukturou. Nalézt je zde možné i simulaci ohňů, tréninkový airbus, bojové zázemí, tělocvičny, dále pak pokročilé technologie, které nabízí reálný pohled na jednotlivé situace.

Ptáčkovi si tak odváží skvělou zkušenost a do budoucna možnosti další spolupráce.
Martina dostala nabídku na mistrovství světa v bojových sportech, které by se v příštím či přespříštím roce mělo konat právě zde. Sama Martina tuto možnost chápe jako velkou poctu.

Josef a Pepa zase vyhlíží možnosti spolupráce, týkající se širšího využití centra. Pro vybrané zájemce by bylo možné je vzít do samotného tréninkového centra, seznámit je s chodem a fungováním střediska. Účastníci by si mohli vyzkoušet tvrdou přípravu a absolvovat kurz bojových sportů a sebeobrany ve ztížených tréninkových podmínkách, zúčastnit se střeleckého kurzu, výcviků psů apod.

„Do ČR se vracíme plni elánu a inspirace,“ říkají jednotně Martina a Pepové. „Poznatky, které jsme v centru okoukali, rádi využijeme i ve své přípravě. Byl to jedinečný zážitek,“ shodují se všichni.

A dodávají: „Budeme moc rádi, pokud nám budete fandit i nadále, například 16. října 2022 u ZŠ Spojenců, kde proběhne den zasvěcený bojovým sportům a sebeobraně, pod hlavičkou WUCSA.“ „Světového svazu zahrnujícího více než 10 bojových stylů,“ dodává Pepa – prezident tohoto svazu pro Českou republiku. „Tuto akci podpořila městská část Horní Počernice, čehož si velmi ceníme. Soutěžit se bude nejen o trofeje, ale i o věcné ceny, které se podařilo díky pomoci městské části zajistit. Poděkování též patří podporovatelům této akce.“

Josef Ptáček, trenér

Prev NUTRIE
Next Zahájení adventu