Praha připravuje jednotný informační systém. Svoje postřehy mohou lidé posílat už teď.

Praha připravuje jednotný informační systém. Svoje postřehy mohou lidé posílat už teď.

Orientační systém v metru dnes vypadá úplně jinak než navigace veřejné dopravy v ulicích. Ta je zase jiná než ukazatele v městských částech a železniční doprava má také jiný styl. Praha chce proto zlepšit a sjednotit informační a navigační systém v ulicích města.

 

Tým, jenž bude pracovat na studii, hledá také inspiraci u lidí, kteří se po městě každý den pohybují. „Připravili jsme speciální webovou stránku, kde nám mohou lidé posílat jak pozitivní příklady, kterými bychom se měli inspirovat, tak nejrůznější nešvary, na které v orientačním systému v Praze narazí,“ říká náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek. „Návrhy od lidí budeme průběžně na webu zveřejňovat, jak ty pozitivní, tak negativní. Obojí je velmi důležité jako základ, aby Praha mohla připravit kvalitní informační systém. Všechny podněty také dostanou odborníci, kteří budou na projektu pracovat.“

 

Praha a všechny její dotčené městské organizace právě teď začínají společně s expertními týmy pracovat na studii mapující největší problémy pražského informačního a navigačního systému. V první fázi projektu se právě analyzují příklady dobré praxe ze zahraničí a zpracovávají se detailní podklady pro vypsání designérské soutěže. Z další fáze vzejde řešení, jak by měl pražský informační systém vypadat. S výsledky první analytické části seznámí Praha veřejnost na začátku ledna příštího roku. Studii pro ROPID zpracovávají společnosti EY a PRO CEDOP ve spolupráci s odborníky z ČVUT.

 

Web pro zasílání připomínek občanů: https://pid.cz/jis

zastavka

info_pid_2018-13
Prev V Praze je vyhlášeno nebezpečí požárů
Next Dotazník k rekreačnímu využití přírodní vody v Praze