Praha v červeném

Praha v červeném

Praha v létě zazáří červenou. Městské části se zapojí do velké sběrové akce na podporu recyklace drobného elektra.

1390282626-asekol

Téma recyklace se v dnešní době týká snad každého z nás a třídění odpadu do různě barevných kontejnerů k recyklaci papíru, skla či plastu je pro většinu Čechů již samozřejmost. Kam ale správně s odpadem jako jsou drobné elektrospotřebiče – například fény, žehličky, mixéry, varné konvice, klávesnice, které již dosloužily? Přesně tato zařízení totiž nejčastěji končí v kontejnerech na běžný odpad, a při jejich rozkladu na skládkách se pak uvolňují nebezpečné látky do půdy. Správně patří vysloužilé drobné elektro do červených kontejnerů ASEKOL určených k jejich recyklaci.

Do červeného kontejneru ASEKOL

patří: baterie a drobná elektrozařízení jako např. kalkulačky, nabíječky, rádia, drobné PC vybavení, discmany, telefony, elektronické hračky apod.

nepatří: TV, monitory, zářivky, úsporné žárovky, CD a velké domácí spotřebiče, např. lednice pračky, chladničky apod.

A právě na podporu správného třídění drobného elektrozařízení vznikl ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy projekt „Praha v červeném“, který startuje na začátku června a potrvá až do konce srpna 2017. „Cílem projektu je seznámit občany s červenými kontejnery a správným postupem při recyklaci drobných a již nepotřebných elektrospotřebičů, které dnes představují jeden z nejrizikovějších odpadů,“ vysvětluje podstatu akce Martina Martinková, tisková mluvčí neziskové společnosti ASEKOL. „Podporuji tuto akci, která pomůže vyčistit Prahu od nepotřebného elektrozařízení,“ dodává radní Jana Plamínková, která převzala za Magistrát hl. města Prahy záštitu nad projektem.

Během těchto tří měsíců budou mezi sebou soutěžit všechny městské části hl. města Prahy v množství nasbíraného elektrozařízení. Městská část, která za léto nasbírá nejvíce kilogramů, bude oceněna certifikátem ASEKOL a věcným darem, který poputuje do vybraného potřebného zařízení v dané městské části. Neváhejte tedy projít své šuplíky a skříně a vyhodit staré elektro do červeného kontejneru ASEKOL. Ten nejblíže vašemu domovu naleznete na stránkách www.cervenekontejnery.cz.

Přijďte se pobavit do Žlutých lázní

O červených kontejnerech ASEKOL a o tom, jak správně recyklovat vysloužilé elektro, se můžete dozvědět více také v rámci Festivalu sportu, který se uskuteční 24. 6. ve Žlutých lázních v Praze. Kromě zajímavých informací na vás čeká zábavný vzdělávací program pro děti nebo slosování o zajímavé ceny. Připravena bude i sběrová soutěž přímo na místě. Každý návštěvník, který do stánku ASEKOLU přinese starý mobil k recyklaci, bude zařazen do slosování o nový telefon či tablet.

 

Prev Přípravná třída v ZŠ Stoliňská
Next Snowboardový kurz

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment