Praha zapůjčuje kompostéry

Praha zapůjčuje kompostéry

Odbor životního prostředí a dopravy ÚMČ Praha 20 již informoval o možnosti podat žádost o kompostéry na bioodpad. Tuto akci organizuje Magistrát hl. m. Prahy, odbor ochrany prostředí. Ten podal žádost o dotaci na nákup kompostérů v 68. výzvě Operačního programu životního prostředí.

Předmětem projektu je pořízení 1750 kompostérů, které budou zdarma zapůjčeny zájemcům. Z toho bude 1400 ks kompostérů plastových jednokomorových o objemu cca 1000 l a 350 ks dřevěných dvoukomorových kompostérů o objemu cca 2000 l. Standardně se budou rozdávat kompostéry o objemu 1000 l. V případě zájmu o dřevěný kompostér to musí žadatel uvést v žádosti do poznámky. Žadatelem o kompostér může být fyzická osoba, která kompostér umístí na vlastním či pronajatém oploceném pozemku na území hl. m. Prahy. V případě společenství vlastníků, družstev, různých komodit je potřeba v případě zájmu vyplnit žádost na fyzickou osobu a mít v době převzetí souhlas s umístěním kompostéru na společném pozemku od ostatních spoluvlastníků.

Zájemci mohou požádat o kompostér přes internetový formulář na stránkách www.odpadovecentrum.cz nebo mohou vyplnit papírový formulář a zaslat ho nebo osobně předat na adrese: Magistrát hl. m. Prahy, oddělení odpadů, Jungmannova 35/29, 110 00 Praha 1 nebo na ÚMČ Praha 20, odbor životního prostředí a dopravy. Žádosti v papírové podobě je možno obdržet na recepcích ÚMČ Praha 20 Jívanská 647 a Jívanská 635.

Dle aktuálně uvedených informací na stránkách Státního fondu životního prostředí budou žadatelé informováni o výsledku akceptace žádosti začátkem roku 2018.

Marie Novotná, OŽPD

Plastový kompostér o objemu 1000 litrů

odbory_komposter1

Dřevěný kompostér o objemu 2000 litrů, otevíratelný

urady_kompostery2

Prev Remízové prokletí s ČZU Praha ukončeno
Next S jízdenkou PID vlakem až do Mladé Boleslavi od 1. 10. 2017