Přednáška: Historie televize u nás

Přednáška:  Historie televize u nás

V roce 2023 Česká televize oslavuje 70 let od zahájení televizního vysílání. Na toto téma současně publikuje, vystupuje v televizních a rozhlasových pořadech, přednáší a beseduje MgA. Daniel Růžička.

V listopadu bude naším významným hostem.

MgA. Daniel Růžička (*1971)

Vystudoval produkci na pražské FAMU. Od roku 1991 pracuje v České televizi, kde v současné době působí v divizi Vývoj a nová média, a kde se mj. podílí na projektu historické a teoretické analýzy televizní tvorby. Více jak dvě desetiletí se soustavně věnuje historii televizního vysílání v našich zemích se zaměřením na působení totalitní moci na tvorbu a vysílání Československé televize před rokem 1990 a na komunistickou propagandu v televizním vysílání. Je autorem knih Major Zeman: propaganda nebo krimi? (Práh 2005) a Každý den jsem měla premiéru – příběh první televizní hlasatelky (JAS 2014). Je členem Českého filmového a televizního svazu FITES a spoluzakladatelem občanského sdružení Totalita.cz, které provozuje webové stránky  www.totalita.cz o moderních dějinách v letech 1948-1989.

1.listopadu 2022 od 17.30 do 19.30 hod.  

PřednáškaHistorie televize u nás

 

Začátky televizního vysílání u nás. Základní milníky vývoje televize – institucionální, programové, technické. Programové prohry a vítězství – televizní inscenace, filmy a seriály. Televize v Měšťanské Besedě – televize s jedním studiem a živým vysíláním. Televize na Kavčích horách – moderní televizní centrum.

 

Přednáší: MgA. Daniel Růžička

Vstup volný.

Rezervace na webu: https://www.knihovnapocernice.cz/kulturne-komunitni-centrum/

anebo na email: lazarova@knihovna.cz

Prev AKTUÁLNÍ INFORMACE O OPTIMALIZACI TRATI
Next Praha se připravuje na boom elektromobilů. Část veřejného osvětlení postupně přizpůsobuje tomu, aby z něj bylo možné auta dobíjet