Předvánoční týden v SKOLAEUPRAHA

Předvánoční týden v SKOLAEUPRAHA

Dříve než se studenti i učitelé rozešli na vánoční prázdniny, zúčastnili se mnoha různých akcí nejen v Čechách, ale i v zahraničí.

sos_zajezd-do-vidne

V pondělí 19. prosince vyjely dva plné autobusy na zájezd do Vídně a další dva do Drážďan. Studenti si pod vedením průvodců prohlédli historická centra obou měst a vánoční atmosféru nasáli při návštěvě adventních trhů.

V dalších dnech navštívily jednotlivé třídy různé výstavy – Slovanskou epopej ve Veletržním paláci, Czech Press Photo na Staroměstské radnici nebo Neviditelnou výstavu na radnici Novoměstské, ale věnovaly se také sportovním aktivitám, ať už to bylo bruslení, bowling nebo oblíbená zábava mladých, laser game.

sos_neviditelna-vystava

Poslední předvánoční den strávila většina studentů ve škole. Nejprve proběhly třídní besídky a pak už se zájemci o pěvecké klání přesunuli do konferenčního sálu, kde se uskutečnil již třetí ročník soutěže Raise Your Voice.

Těsně před Vánoci pak ještě vyšla díky píli žáků třetího ročníku oboru mediální komunikace další ročenka, která je všem zájemcům k dispozici i v elektronické podobě.

Lyžníci v Krkonoších

sos_lyzarsky-kurz-v-harrachove

Neobvykle velké množství prváků se letos přihlásilo na lyžařské výcvikové kurzy, proto pořádáme celkem čtyři. První dva proběhly ve druhém a třetím lednovém týdnu v krkonošském Harrachově. Přestože počasí bylo velmi mrazivé, všichni si užili lyžování na parádně zasněžených sjezdovkách a díky množství přírodního sněhu se mohli věnovat i dalším zimním radovánkám.

Ve večerních hodinách pracovali zábavnou formou na utužování třídních kolektivů. Není divu, že se málokdo těšil návrat do školních lavic.

Třetí den otevřených dveří

sos_dod

Ani začátek nového roku nenarušil tradiční průběh dnů otevřených dveří. Další z nich proběhl ve středu 4. ledna a my jsme ve škole opět přivítali velké množství zájemců o studium. S neskrývaným potěšením vítáme aktivitu našich absolventů, kteří se pomalu stávají standardní součástí DOD. Jejich informace jsou pro uchazeče stejně důležité jako ty, které získávají od vedení školy, pedagogů a současných studentů.

Únorový den otevřených dveří se uskuteční opět první středu v měsíci, tentokrát hned 1. února. Přijďte se podívat, co vám nabízíme!

Petra Bergmannová, učitelka SOŠ

Prev Ples sportovců
Next Smogová situace v Praze skončila

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment