Přemyslovci na FZŠ Chodovická

Přemyslovci na FZŠ Chodovická

Žáci 7. a 9. ročníků nejprve navštívili výstavu na Chvalské tvrzi věnovanou 1 100. výročí úmrtí sv. Ludmily. Na tuto školní akci navázala historická soutěž „Přemyslovci – počátky českého státu“. Žáci mohli zpracovat osobnost z rodu Přemyslovců, stavbu, příběh nebo volné téma vztahující se k počátkům českého státu v 9. – 14. století. Do soutěže se zapojili žáci 7. – 9. ročníků, a to s velkým nadšením! Bylo těžké vybrat nejlepší práce. Svoje práce žáci prezentovali i při výuce v hodinách dějepisu, mnozí vyhledávali zajímavosti z tohoto období, proto soutěž přispěla k rozšíření historických znalostí. Nejlepší práce byly vystaveny v prostorách školy a jsou také k vidění ve fotogalerii na webových stránkách.

Dále proběhl již tradičně 19.ročník Čertovských schodů – děti z prvního i druhého stupně proháněla čertiska z 9. ročníků. Také byly dětem předány diplomy a odměny za již celostátně vyhodnocené IT soutěže iBobr a IT- Slot, ve kterých si naši žáci nevedli vůbec špatně, ba naopak. Ještě stojí rozhodně za zmínku úspěch našich mladších žákyň, které poměrně s přehledem postoupily do finále krajského kola ve florbale.

 

Za celou školu FZŠ Chodovická bychom všem rádi popřáli klidné svátky vánoční a především pevné zdraví nejenom na Nový rok. Pamatujme prosím na to, že s klidem, vlídností a pochopením se lépe zvládají všechny ty stresové situace, kterým jsme všichni poslední roky tolik vystaveni.

 

Tým učitelů FZŠ Chodovická

 

Prev Blokové čištění komunikací
Next Do České republiky bude dodána vakcína od společnosti Novavax. Předregistrace bude spuštěna 1. února