Primy v Českém ráji

Primy v Českém ráji

V hotelu Ort u Sobotky jsme strávili celkem pět dnů. Každé dopoledne probíhala výuka, odpoledne byla naplněna procházkami, výlety nebo jinými aktivitami v přírodě. Po večeři jsme si po skupinkách připravovali vlastní program – různé hry nebo soutěže. Moc jsme se u toho vždy pobavili.

primyv-ceskem-raji

První den jsme se vypravili do blízkého města Sobotky, kde jsme zašli k hrobu Fráni Šrámka, prošli jsme náměstí s podloubími a nakonec navštívili Šolcův statek, dům kde se narodil český básník Václav Šolc. V úterý nás čekal lovecký zámek, ve středu, v den státního svátku, jsme rovnou po snídani vyrazili na celodenní výlet. Jeli jsme vlakem do Sedmihorek, ve skalách prolezli Myší dírou, prohazovali šišku otvorem skály, aby se nám splnilo tajné přání a obdivovali zámek Hrubá skála. Viděli jsme také Adamovo lože, skalní dutinu, kde se natáčela filmová pohádka Princ Bajaja, a prošli se kolem Věžického rybníka, kde se natáčel film Jak dostat tatínka do polepšovny. Výlet byl náročný, celkem jsme ušli téměř 16 kilometrů. Ve čtvrtek odpoledne jsme si užívali karneval a potom i diskotéku. V pátek po snídani jsme se vydali zpátky do Prahy.

Všichni jsme si školu v přírodě moc užili. Počasí bylo krásné a program velmi pestrý. Nejdůležitější bylo, že jsme se navzájem lépe poznali, skamarádili se a už se moc těšíme na další společné akce.

 

Marek Rybák, prima B

Prev Začátek školního roku na ZŠ Ratibořická
Next Benefiční koncert