Pro matky s dětmi v nouzi se otevírá nová střecha nad hlavou

Pro matky s dětmi v nouzi se otevírá nová střecha nad hlavou

Jeden z mála azylových domů v Česku, který nabízí útočiště celým rodinám, otevřel v pátek 15. května 2020 novou budovu pro matky s dětmi. Slavnostní předání se uskutečnilo za účasti starosty Petra Měšťana, dalších zastupitelů MČ Praha 20 a mnoha dárců. 

Před rokem jsme oslovili naše partnery s kampaní „Plechové domky pro naše mamky“, která byla velmi úspěšná, a díky podpoře dárců jsme byli schopni budovu rychle opravit. Přestože byla přestavba dokončena již v květnu 2019, nemohla být celý rok uvedena do provozu. Vzhledem k neočekávaným komplikacím se otevření budovy protáhlo, čímž se snížila i kapacita našeho střediska a možnost ubytovávat samotné matky.

„Ocitnout se bez přístřeší je samo o sobě velmi stresující, ale pokud se jedná o rodinu, která by se kvůli tomu měla rozdělit, celá situace je o to horší. Proto poskytujeme ubytování celým rodinám a samotným matkám s dětmi,“ říká psycholog a ředitel azylového domu Roman Čepelák.

Azylový dům SKP HOPO v Horních Počernicích od svého založení před 20 lety podal pomocnou ruku více než 3000 klientů, kteří se vinou svou či osudu ocitli v tíživé životní situaci. Kapacita azylového domu je 84 lůžek a maximální délka pobytu 1 rok. Ročně poskytuje přístřeší až 200 klientům, kteří se ocitly na okraji společnosti.

Díky včasné a efektivní pomoci se nám daří vracet lidi zpátky do života, aby se mohli cítit plnoprávnou součástí naší společnosti, a ne její přítěží.

DĚKUJEME VŠEM PARTNERŮM A DÁRCŮM: P3 Logistic Parks s.r.o., EUROMOVERS International SA, Metrostav, Flow East Foundation, z.s., Barvy a laky Hostivař a.s., Pekařství Moravec s.r.o., Cycloshein, Consulth Hospital s.r.o., Eaton Elektrotechnika s.r.o. a jejich zaměstnanci,The International Women’s Association of Prague, Czech Australian New Zealand Association o.s, Ing. Renata Pešičková- Pereny, Rotary Club Prague International, Team Blue z ČSOB, studenti z SOŠ pro administrativu EU, zaměstnanci SAMSUNG Elecronics Czech and Slovac, Vilma Cibulková, Divadlo Horní Počenice a všem individuálním dárcům, kteří přispěli na nové místo pro život.

 

Gabriela Selinger,

SKP HOPO

Prev Zprávy z radnice
Next Novinky z Nadačního fondu Šance