Projekt Knihy do domova důchodců

Projekt Knihy do domova důchodců

Naše škola se zúčastnila dobročinného projektu – Darování knih seniorům do domovů důchodců a domů s pečovatelskou péčí (v ČR je jich evidováno 565). Zaměstnanci a studenti našeho gymnázia shromáždili přes prázdniny knihy ze svých rodinných knihoven, o nichž věděli, že už je nebudou znovu číst, ale ani je nechtěli jen tak vyhodit, protože to je to poslední, co se dobrým knihám může stát.

projektknihy

A tak se v září v knihovně gymnázia ve Vybíralově ulici na Černém Mostě shromáždilo z obou našich pracovišť neuvěřitelných 600 nepoškozených čistých knih všech žánrů s pevnou vazbou.  19. září 2016 si pro ně přijel koordinátor tohoto celostátního projektu, pan Opl, studenti knihy naložili do auta a ty pak pokračovaly do vybraných seniorských domovů.

Myslím, že aktivity tohoto typu mají velký význam. Nejen, že pomohou těm, jimž čtení pomáhá zapomenout na jejich nemoci a osamocení, ale má i velkou výchovnou hodnotu pro nás, mladé lidi, kteří si často myslíme, že nikdy staří nebudeme. Věřím, že jsme podpořili dobrou věc a moc doufám, že jsme starým lidem, kteří bývají často velmi osamělí a smutní, alespoň trochu jejich život zpříjemnili.

Děkujeme všem, kteří si udělali čas, probrali své knihovny a přispěli byť i menším počtem knih. V neposlední řadě patří poděkování i organizátorům této záslužné akce.

Linda Fribertová, kvinta B

Prev Nohejbalový turnaj HoPoKop 2016
Next Zlaté srdce pro Petra Heriana

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment