Projektové dny v Bártlovce

Projektové dny v Bártlovce

V naší škole jsme připravili tři projektové dny v rámci OP VVV – Šablony III. Montessori, Robotiku ve výuce a Dopravní prostředky. Zúčastnili se ho žáci prvního stupně a ZŠS. Montessori probíhalo ve třídě u stolků a v tělocvičně na zemi. Děti si vyzkoušely něco z praktického života jako je přesýpání, přelévání apod. Na zemi si vyzkoušely pomůcky na matematiku i na český jazyk.

Na robotiku ve výuce jsme si nachystali malého robůtka Ozobota a robotické včelky. Ozobot jezdil po barevně vyznačených drahách, které si mohli žáci sami nakreslit. Včelky zase uměly krokovat. Žáci posílali včelky po různých drahách, ale nejprve je museli naprogramovat pomocí šipek a dalších dvou tlačítek.

Třetí den jsme se zaměřili na polytechnické vzdělávání – na rozvoj manipulačních činností při práci s dřevěnými velkoformátovými stavebnicemi.

Žáci pracovali ve skupinkách, ve kterých podle předlohy sestavovali různé modely dopravních prostředků. Vznikly modely aut, letadel a jeden velký společný vlak. Díky realizaci projektových dnů rozvíjíme jemnou i hrubou motoriku žáků. Při práci si všichni vzájemně pomáhali, což je velkým přínosem těchto dnů.

Všechny projektové dny se povedly a děti si je moc užily.

 

Čuřínová, ředitelka školy

Bušová, učitelka

 

Prev Nejstarší občanka oslavila 105 let
Next Horní Počernice z jiné perspektivy