První jarní zpravodajství z FZŠ Chodovická

První jarní zpravodajství z FZŠ Chodovická

V naší škole se konala tradiční sportovní akce ve šplhu na tyči Šplhounek 2017. Zúčastnilo se jí 78 vybraných šplhounků z 1. až 5. třídy. Napínavým soubojům o medaile báječně fandili spolužáci a tak si i letošní ročník všichni užili.

splhounek

„… a na topole podle skal, zelený mužík zatleskal…,“ zaznělo 15. 3. v dalším ročníku školního kola Poetického setkání, soutěže v recitaci. Zúčastnilo se jí 33 dětí z I. stupně. Porota si vyslechla pěkné verše, pak přišel její spravedlivý verdikt, takže snad nikdo „nesmutnil“.

volejbal

Ve středu 22. 3. se u nás ve škole konalo obvodní kolo OVOV. Naši reprezentanti srdnatě bojovali a řadě z nich to na stupních vítězů moc slušelo. Poklonu zaslouží zejména osmičlenné družstvo a jednotlivci, kteří postupují do květnového krajského kola. V pátek 31. 3. se na ZŠ Edvarda Beneše v Čakovicích uskutečnilo obvodní kolo volejbalového turnaje. Naše dívčí i chlapecké družstvo podalo skvělý výkon. Chlapci postupují do krajského kola, kde se poperou o celkové umístění v Praze.

noc_s

V pátek 31. 3. ve školní družině proběhla Noc s Andersenem, akce na podporu rozvoje dětského čtenářství. Ve škole nocovalo 73 dětí a 6 dospělých, tentokrát s hrdiny časopisu Čtyřlístek. Děti splnily sportovní i vědomostní úkoly a po svačince si unavené a plné zážitků vlezly do spacáků. Ráno je čekalo balení a společná snídaně.

bublinky

V pondělí 3. 4. odpoledne proběhlo ve školní družině kouzelnické představení s názvem Kouzelník a bublinky. Děti prožily poutavých 45 minut plných legračních interaktivních kouzel, vtipu, akrobatiky a bublinové show. A v pátek 7. 4. připravili trenéři z Golfového resortu Black Bridge dětem ve školní družině překvapení v podobě golfového odpoledne. Děti si na třech stanovištích vyzkoušely svou zručnost s golfovou holí. Před velikonočními prázdninami vyrazily třídy 5. A, 5. B, 6. B a 7. A na Šumavu na šestidenní ozdravný pobyt v přírodě. Program připravený učiteli doprovázelo pěkné a slunečné počasí. Největším hitem pobytu se nestaly hry, noční bojovka, orientační běh ani karneval, ale vaření. Děti připravovaly z vybraných surovin a pod dohledem učitelů na ohni nejrůznější pokrmy. A to byl pro všechny zážitek vskutku nevšední.

vel-stafeta_1-st vel_stafeta_2-st

V úterý a ve středu po Velikonocích proběhl na školním hřišti tradiční běžecký závod Velikonoční štafeta. I přes opravdu aprílové počasí, chlad a vítr se štafety všech tříd, i těch nejmladších, nevzdaly a za vytrvalého povzbuzování fanoušků skončily zdárně za cílovou páskou.

pedagogové FZŠ Chodovická

Prev Kairovo kvarteto v divadle
Next Projekt TEPS Erasmus+

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment