Ptáčkovi v Bulharsku

Ptáčkovi v Bulharsku

I v této těžké době, která ničemu nepřeje, se podařilo sourozencům Martině a Pepovi Ptáčkovým uskutečnit turné po Bulharsku. Jejich oficiální cesta začala ve Varně, kde se setkali se zástupci vedení města. Dále se zúčastnili konference proti šikaně za účasti předních bulharských činitelů. Českou stranu přijel podpořit i velvyslanec České republiky v Bulharsku pan Lukáš Kaucký. Sourozenci Ptáčkovi zde mluvili o spolupráci i s policejní školou, kde předávali své dovednosti a myšlenky. Součástí byly i praktické ukázky sebeobrany.

Pak následoval přesun do Sofie, kde byla další jednání.

Skvělé ale je, že projekt proti šikaně „Šikana do klece“ získal v Bulharsku podporu a měl by se rozběhnout na bulharských školách a institucích. Záležet však bude v nynější době i na coronavirové situaci. Součástí tour bylo i mnoho rozhovorů po bulharských médiích.

Pak opět následovat návrat do Varny, kde se sourozenci zúčastnili nejdříve tréninkového kempu v kickboxu pod vedením bulharského reprezentačního trenéra Viktora Velikova a nakonec následovala nabídka na exhibiční zápasy.

V prvním zápase nastoupil Josef. Dlouho držel krok se svým soupeřem, ale nakonec zvítězil těsně jeho protivník. Určitě se projevil i fakt, že Pepa na mezinárodní scéně kickboxu nemá tolik zkušeností. Ale i tak všichni měli z jeho výkonu dobrý pocit. V druhém utkání nastoupila Martina, hlad po vítězství ji hnal dopředu. Na rozdíl od Pepy patří kickbox mezi její hlavní disciplíny a bylo to od začátku znát. Své soupeřce nic nedarovala a od začátku ji zasypávala tvrdými údery. O osudu zápasu bylo brzy rozhodnuto. Martina slavila vítězství a vyrovnala stav – sourozenci Ptáčkovi vs. Bulharsko na 1:1.

Po pauze mělo následovat další utkání Pepy a Martiny, ovšem soupeřka Martiny ke druhému zápasu nemohla nastoupit.

A tak se vedení obou táborů dohodlo, že o osudu klání rozhodne až zápas Pepy se svým vyzyvatelem. Utkání mělo od začátku opravdu velký náboj. Na rozdíl od prvního zápasu měl tentokrát navrch Pepa, který si soupeře lépe pohlídal. Zlepšil údery a především měl velkou převahu v kopech. A jelikož se bojovalo bez helem, měly jeho kopy opravdu smrtící účinek, což se projevilo na konci zápasu, kdy svého soka knockautoval. O osudu klání bylo tedy rozhodnuto. Za každé vyhrané utkání byla odměnou medaile a za vítězství celého týmu si s Martinou odváží vítězný pohár.

Poslední dny pak byly věnovány relaxu.

Bulharská mise byla velmi úspěšná po všech stránkách, jak po pracovní, sportovní, dovolenkové a materiální, a to i díky podpoře jejich partnerů – Městská část Praha 20, 24Print.eu, Thajský ráj, Kinisi centrum fyzioterapie, Pizza hut, Atex, Hollandia, Aktivní zvíře, Respilon, Bagalio, Alchymista, Aqualand Moravia, Zámek Liblice, Zoo Chleby, Svatební centrum Adina, John Reed fitness, Moje zmrzlina, Oriflame, Vizážistka Romana Čížková, Cryolife, Jíme lépe.

Josef Ptáček, trenér

Prev Rokytka nezahálí!
Next Hudební festival u sv. Ludmily na Chvalech se vydařil