Ptáčkovi v Uzbekistánu

Dějištěm mistrovství světa v disciplíně Hand to Hand Combat – sebeobranného systému bylo hlavní město Uzbekistánu – Taškent. Šampionátu se zúčastnila i výprava z ČR. Martina Ptáčková jako závodnice, Josef a Josef Ptáčkovi jako realizační tým. Závodníci dorazili s více než 30 států z celého světa. Kromě velmocí v tomto sportu (Rusko, Kazachstán, Uzbekistán, Kyrgyzstán, Tádžikistán aj.), nechyběly ani výpravy např. z Panamy, Kostariky, Afghánistánu či třeba Ghany.

Česká výprava zde opět zanechala velkou stopu.

Martina se stala vicemistryní světa v prestižní váhové kategorii OPEN, tedy bez rozdílu vah.

Po překonání všech překážek v podobě komplikované cesty do Uzbekistánu a po mnoha zamítavých stanoviscích se česká výprava dostala do Taškentu o den později a Martina nestihla vážení. Jedinou možností bylo nastoupit v kategorii OPEN. Martina se své šance nezalekla a ve velké konkurenci získala opět cenný kov.

Po postupu ze své skupiny, narazila v semifinále na Bulharku – členku policejní akademie ze Sofie a prošla přes ni do finále. Tam na ni čekala kazašská závodnice. Po těžkém boji nakonec zvítězila právě členka Kazašských ozbrojených sil.

Jednalo se o nejdelší a nejnákladnější cestu. Jednoznačně se dá říci, že toto MS bylo úplně top ze všech, kterých jsme se kdy zúčastnili. Po turnaji jsme se ještě několik dní toulali po Uzbekistánu. Navštívili jsme různá města, hory, jezera atd. Poslední část pobytu jsme strávili ve výcvikovém táboře ozbrojených složek Uzbecké republiky, kde jsme po absolvování kempu obdrželi jejich ocenění.

Josef Ptáček, trenér

Prev Pozvánka na Den otevřených dveří
Next Mobilní sběr nebezpečného odpadu a potravinářských olejů