Půlmaraton opět rozhýbe Klánovice, již po sedmé!

Půlmaraton opět rozhýbe Klánovice, již po sedmé!

Třetí říjnová neděle bude již tradičně patřit běžcům. Klánovický les se 16. října zaplní běžci, kteří se vydají na trasu dlouhou 21 nebo 10 km, štafetu 11+10km či 5ti kilometrový canicross.

Díky velké oblibě u rekreačních běžců byl Klánovický půlmaraton vyhlášen Českým atletickým svazem jako 3. nejlepší závod roku 2021. Pohodovou atmosféru a krásnou trať ale oceňují i česká běžecká esa. Na startu by neměla chybět například jedenáctinásobná medailistka z Mistrovství ČR v maratonu Radka Churáňová. Není tedy divu, že kapacita závodu (1700 míst v hlavním závodě) je již nyní více než z poloviny naplněna.

Velký závod s rodinnou atmosférou

Závodní neděle odstartuje programem pro děti. Na ty nejmenší do 6ti let čeká 60metrová trať a vzdálenosti se dále prodlužují s věkem účastníků. A aby si i rodiče mohli odběhnout svoji porci kilometrů, je připraveno hlídání dětí a doprovodné hry. Startovné pro místní děti je navíc bezplatné.

Běžci, které táhnou psi

Tradiční součástí Klánovického půlmaratonu jsou také závody v canicrossu, neboli běhu se psem. Ti absolvují trasu dlouhou 5 km, obvykle ve velmi rychlém tempu. Atmosféra je vždy skvělá od samého startu a tuto neskutečnou podívanou si tak nemůžete nechat ujít.

Podzimní les, skvělé zázemí a domácí koláče

Klánovický půlmaraton je terénní závod s minimálním převýšením, který vede po lesních cestách Klánovického lesa. Na závodníky čeká špičkový servis a to i při nepřízni počasí. Zázemí je umístěno ve vyhřívané sportovní hale. Start a cíl závodů je v samém centru Klánovic, které na účastníky dýchnou prvorepublikovou atmosférou. Navíc disponují skvělou dopravní dostupností, z vlakové zastávky je to na start jen pár minut. Také na trase bude o běžce postaráno, občerstvovací stanice jsou rozmístěné každé 3 km a samozřejmě také v cíli. Specialitou závodu jsou koláče z místní pekárny, které dostanou všichni účastníci po doběhu místo účastnické medaile. Hudební doprovod akce nabídne kapela Freeride.

Více informací o závodě a programu na www.klanovickypulmaraton.cz

Prev Tělocvična v Jívanské ulici – sportovní hala
Next SVOZ KONTEJNERŮ NA BIO A VOK II. POL. 2022