Ratibořické schválili grant TEPS

Ratibořické schválili grant TEPS

Po několika letech opakovaných žádostí o poskytnutí grantu v rámci projektů Comenius a později Erasmus+ nám letos Národní agentura schválila mezinárodní projekt Development of teaching and  learning Techniques for European Primary Schools within a design and technology context (TEPS).

erasmus

Tento projekt se umožňuje navázat spolupráci mezi školami z 8 evropských zemí. V průběhu následujících tří let vzniknou na těchto školách „technické boxy“, které budou představovány pomocí webových stránek, ale také v rámci vzájemných návštěv.

Boxy budou využívány žáky z prvního stupně. V jednotlivých boxech bude umístěn materiál na zhotovení nějakého technického výrobku a podrobný, nejlépe obrázkový návod, podle kterého budou skupinky dětí schopny výrobek vytvořit. Díky každému boxu se děti seznámí s určitým fyzikálním zákonem.  Čtením návodu navíc posílí svou čtenářskou gramotnost a také si procvičí angličtinu, protože návody budou právě v tomto jazyce a pouze těžká slovíčka budou přeložena.

První schůzku jsme s paní ředitelkou absolvovaly v říjnu. Konala se v Holandsku na koordinující škole. V Asperenu se sešli zástupci všech škol, které jsou do projektu zapojeny. Byl to příjemný, i když náročný týden. Navštívili jsme obě holandské školy, na kterých žáci vyzkoušeli první technické boxy. Z dětských tváří se dalo vyčíst nadšení ze samostatné práce a také z drobného výzkumu u některých projektů, kde například zjišťovaly, jak vysokou věž postaví nebo jak daleko doletí vlaštovka. Prohlédli jsme si také Geofort v Asperenu a vědecké centrum Nemo v Amsterdamu, abychom se inspirovali k přípravě nových boxů.

Pokud máte tip na zajímavý technický výrobek, který bychom mohli do našich boxů zařadit, navštivte naše webové stránky: http://teps-erasmusplus.eu/, kde se také můžete o projektu TEPS dozvědět více.

Eva Holá

Prev Program ZO senioři leden
Next Zásady pro poskytnutí individuální dotace z rozpočtu MČ Praha 20 - rok 2017

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment