RE-USE: Nevyhazujte to. Použijte to znovu. Otevíráme Re-use centrum

RE-USE: Nevyhazujte to. Použijte to znovu. Otevíráme Re-use centrum

Od listopadu jsme na našem sběrném dvoře ve Chvalkovické ulici otevřeli Re-use centrum. Použitelné věci, které na sběrný dvůr přivezete, už nemusíte vyhazovat, ale můžete je nově darovat k opětovnému užití. Darovat můžete staré, ale ještě použitelné věci jako je třeba nábytek, vybavení domácnosti, sportovní vybavení či hračky. Smyslem celého projektu je prodloužit životní cyklus věcem, které dnes bezmyšlenkovitě končí v popelnicích a sběrných dvorech. Jedinečný je nejen v tom, že přispívá k ochraně životního prostředí, ale také tím, že pomáhá počernickým rodinám ušetřit a přispět Chráněnému bydlení na Xaverově.

Pokud se rozhodnete nabídnout věc, kterou už nepotřebujete, ale někomu jinému může ještě dobře sloužit, pracovníci Re-use centra předmět vyfotí a nabídnou sociálním odborům městských částí a vybraným neziskovým organizacím prostřednictvím portálu Nevyhazujto.cz. V případě, že o nabízené věci uvedené organizace nebudou mít zájem, budou k dispozici všem uživatelům portálu Nevyhazujto.cz. Zde si po vstupní registraci předmět jednoduše zarezervujete a poté vyzvednete u nás ve sběrném dvoře v Re-use centru v otevírací době od pondělí do pátku od 9.00 – 16.00 a sobotu od 8.30 do 14.00 hodin za dobrovolný příspěvek. Veškeré finanční příspěvky jsou věnovány na veřejnou sbírku s názvem „Bezbariérové Chráněné bydlení na Xaverově“, která podpoří klienty tohoto zařízení. Číslo sbírkového účtu je: 5660227/0100.

 

Projekt je podporován Magistrátem hl. m. Prahy, ve spolupráci s Pražskými službami. V rámci této spolupráce jsme získali podporu portálu Nevyhazujto.cz.

Těší nás, že jsme jedni z prvních sběrných dvorů, kteří ve zkušebním provozu Re-use centrum otevírají. Kromě naší městské části se do projektu zapojil také Sběrný dvůr Pod Šancemi – Praha 9 a Sběrný dvůr Zakrytá – Praha 4.

Vojtěch Šimáček, vedoucí Odboru místního hospodářství

 

Prev Kytičkový den
Next Krizová linka