Říjen v FZŠ Chodovická

Říjen v FZŠ Chodovická

Hurá do opery

Již druhým rokem je několik tříd 1. stupně zapojeno do projektu Národního divadla „Hurá do opery“. Projekt zábavnou formou přivádí děti k zájmu o operu. V úterý 9. října zahájili naši druháčci cyklus představení. Seznámili se s historií Národního divadla, prošli si Národní divadlo „od sklepa až po střechu.“ Viděli základní kameny v suterénu Národního divadla a seznámili se s výzdobou divadla. Vystoupali až na střechu, prohlédli si koně na Národním divadle, potěšili se výhledem na Pražský hrad a Vltavu. Zhlédli ukázku z opery W. A. Mozarta Bastien a Bastienka, hranou loutkami. O týden později absolvovaly děti druhou část cyklu v Domě dětí a mládeže na Praze 2. Čekala je „Prodaná nevěsta“ – ve zkrácené verzi vyslechly nejznámější melodie propojené hranými dialogy. V únoru se setkají s Baletní školičkou a projdou si hledištěm Operního domu. V červnu je čeká Čert a Káča.

skoly_fzs_chodovicka_opera

Podzim s veverkou

V úterý 10. října se 3. B vydala na ekologický program „Podzim s veverkou.“ Děti se dozvěděly důležité informace o chování v přírodě a o její ochraně. Další část programu byla věnována historii Xaverova a Xaverovského háje. Po vědomostní hře se děti rozdělily do čtyř skupin a plnily přírodovědné úkoly. Následovala přednáška o veverce obecné. Nakonec se všichni proměnili ve veverky a měli za úkol do sáčku pro sebe nasbírat zásoby na zimu. Vracely se do školy nadšené.

skoly_fzs_chodovicka_veverka

Školní družina v pohybu

V rámci školní družiny pro žáky 1., 2. a 3. ročníků je jednou týdně zařazen program Hodina pohybu navíc. Děti se pod vedením sportovních lektorů věnují všeobecnému pohybovému rozvoji a pěti míčovým disciplínám (fotbal, volejbal, házená, basketbal, ragby). Projekt je realizován pod záštitou MŠMT a je pro žáky zcela zdarma. 

Kondiční soustředění

Další sportovní šestka má za sebou týdenní kondiční soustředění, které proběhlo v areálu Parkhotelu v Mozolově. Nový třídní kolektiv se zdokonalil v řadě sportovních disciplín (vytrvalostní běh v terénu, přehazovaná, stolní tenis, trojskok z místa, hod míčkem, sprint, krosový běh, orientační běh trojic), jednotlivci absolvovali některá testování výkonnosti. Závodilo se především ve skupinách (štafetový běh, různé soutěže družstev). Vzájemné poznávání žáků a posílení týmové spolupráce, to jsou důležité cíle tohoto sportovního pobytu. Zdá se, že byly splněny. Soustředění proběhlo ve velmi pozitivní a přátelské atmosféře.

skoly_fzs_chodovicka_mozolov

Významné sportovní úspěchy

V období září a října proběhly závody v přespolním běhu. Své reprezentanty jsme měli ve všech čtyřech kategoriích obvodního kola (mladší i starší žáci, mladší i starší žákyně). Všechny čtyři týmy získaly zlato a jako vítězové obvodu Prahy postoupily do krajského kola. Největšího úspěchu tam dosáhli mladší žáci a ze třetího místa postoupili do republikového kola, na jehož výsledky s napětím čekáme. Další významnou sportovní soutěží bylo krajské kolo atletického čtyřboje, kterého se účastnila 3 družstva z naší školy. Starší chlapci skončili na 6. místě, mladší žákyně byly druhé. Vynikající starší žákyně vybojovaly v kraji zlato a postoupily do republikového finále. A tady v těžké konkurenci 14 krajských vítězů vybojovaly 9. místo v republice. Děvčatům gratulujeme a všem našim sportovcům děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy.

skoly_fzs_chodovicka_rf_atl_4boj

učitelé FZŠ Chodovická

Prev Cyklistické aktuality
Next Slavnostní otevření zrekonstruované pošty