Rokytka jede on line

Rokytka jede on line

Vážení přátelé a milí příznivci našeho dětského počernického sboru,

jelikož jsme právě vkročili do nového roku, tak bych vám všem za celý tým Rokytky chtěla popřát hlavně pevné zdraví a neutuchající radost ze života. Prostě ať je vám stejně jako nám navzdory současné situaci v roce 2021 do zpěvu!

První pololetí nám pomalu končí a my vzpomínáme na krásné akce a vystoupení, která proběhla na začátku školního roku. Ta obrovská radost ze společného zpívání, spokojení posluchači a celková atmosféra koncertů, to vše pro nás bylo velkou motivací k další práci a chystání akcí. O to víc nás mrzelo, když se v říjnu vše zase uzavřelo.

Díky zkušenostem z jara jsme ale hned navázali na koncept výukových videí a s dětmi jsme takto docvičili rozdělaný repertoár. V listopadu jsme se naplno pustili do nácviku zimních a vánočních písniček a koled. Začali jsme si také více hrát s podobou písničkových videí, a tak nás děti mohly vidět na saních, v podzimní nebo zasněžené přírodě či u Betléma. Zábavnou formou jsme našim malým sboristům připravili také rozezpívání, a tak si s námi mohli zpívat třeba v lese nebo na nebi s andělem. Z ohlasů rodičů víme, že děti tato videa baví, písničky se tak lépe naučí a doma si je zpívají. Máme z toho radost!

Jelikož nám ale kontakt s dětmi opravdu chyběl, tak jsme s kolegyněmi spustily současně také online sborové zkoušky přes MS Teams, kde se s dětmi máme možnost vidět, společně se naučit a zazpívat si nové písničky a také nám každý zpěváček může nějaký kousek zazpívat sám, abychom slyšely, jak to dětem jde.

Opravdovou třešničkou na dortu na konci roku pro nás bylo prosincové otevření volnočasových center. S dětmi jsme se tak po menších skupinkách mohly opět potkat naživo a udělat si takové malé, ale za to velmi milé, vánoční besídky.

Pokud se 10. ledna uskuteční tradiční Zavírání Vánoc na Chvalském zámku, jste srdečně zváni. Naši zpěváčci tam nebudou chybět a rádi vám zazpíváme všechny ty krásné písničky, které se nám před Vánoci podařilo nacvičit.

Zveme vás také na webové stránky Rokytky, kde si s námi můžete zazpívat a třeba se naučit nějakou novou písničku v sekci „Online zpívání“.

Budeme rádi, když nám i nadále zachováte přízeň. Noví zpěváčci jsou mezi námi samozřejmě také vítáni! Na druhé pololetí se mohou přihlásit pomocí online formuláře na: www.sbor-rokytka.cz nebo prostřednictvím rodinného centra Mumraj. Věříme v příznivé zítřky a těšíme se na další zpívání s dětmi!

Zuzana Celerýnová, sbormistryně přípravných oddělení Rokytky

 

Prev Týden vědy na Gymnchod: Pohled do zákulisí Jazykové poradny ÚJČ
Next Zpátky do lavic