ROKYTKA naživo – konečně zase spolu!

ROKYTKA naživo – konečně zase spolu!

Období online zkoušek se zdálo být téměř nekonečné, ale nakonec jsme se dočkali a závěr školního roku jsme si užili pospolu!

Již začátek května, kdy přišlo první rozvolnění, nám přinesl skvělou příležitost využít možnosti individuálního zpívání k tomu, abychom dokončili s vybranými sborovými dětmi nahrávky s ptačími písničkami pro venkovní rodinnou hru „výLET DO PTAČÍ ŘÍŠE S JARUŠKOU“. Vše se podařilo stihnout akorát do otevření této interaktivní stezky vedoucí z Dolních do Horních Počernic a všechna stanoviště mohla být doplněna o hudební prvek. Díky technickým možnostem jsme rozezpívali 7 ptáčků, jejichž věrné modely měli účastníci hry možnost na cestě potkat. O každém ptáčkovi se tak děti dozvěděly mnoho zajímavých informací, viděly, jak vypadá, slyšely jeho hlas a mohly se o něm naučit i pěknou písničku. Máme radost z velké účasti i mnoha pochvalných reakcí, za které moc děkujeme. Třešničkou na dortu pro nás byl zájem České televize, která o hře natočila reportáž pro Zprávičky na Déčku. Spolupráce s tvůrkyněmi hry z Mumraje pro nás byla opravdu potěšením.

A pak přišla ta nejlepší zpráva, že s dětmi můžeme zase normálně naživo zkoušet. Červen jsme tedy prozpívali s obrovskou radostí. Většina zkoušek proběhla venku na čerstvém vzduchu, pro rodiče jsme také připravili malé vystoupení všech oddělení Rokytky a na tradičním setkání při zakončení sezóny jsme si společně opekli buřty a zazpívali si u ohně. Bylo to moc hezké zakončení náročného školního roku.

Se staršími dětmi vyrážíme v létě na sborový tábor do Letařovic, s ostatními se těšíme na setkání v září. Hned po zahájení nového školního roku budou probíhat ukázkové hodiny našich sborových zkoušek. Pokud máte zájem, přijďte se podívat ve čtvrtek odpoledne do Mumraje. Děti si s námi budou moci rovnou zazpívat. Veškeré potřebné informace o sboru, ukázky naší práce i aktuální online přihlášku, naleznete na webových stránkách www.sbor-rokytka.cz.

Všem Vám přejeme krásné a zdravé léto!

 

Zuzana Celerýnová

Rokytka, počernický dětský sbor

Prev Nejistota
Next Čekatelky za námi – zdravíme nové vedoucí!