Rokytka nezahálí!

Rokytka nezahálí!

Od začátku školního roku už uplynul nějaký čas a stejně jako všichni ostatní i my v Rokytce se musíme přizpůsobovat častým a nepředvídatelným změnám souvisejícím s aktuální situací a vládními opatřeními.

Jsme proto moc rádi, že se nám podařilo nastartovat letošní sezónu aktivně a dokud to ještě bylo možné, tak se naplno prozpívat celým zářím.

V prvním týdnu po prázdninách proběhly ukázkové hodiny a my jsme mezi námi s radostí přivítali plno nových zpěváčků, s nimiž jsme se pustili do nacvičování nových písniček.

O víkendu 11. – 13. září proběhlo v Dolních Počernicích soustředění Rokytky a Pramínku II. Pramínci celé páteční odpoledne intenzivně nacvičovali vybrané písničky z cyklu Ahoj, moře včetně básniček a pohybových choreografií, a společně s Rokytkou se naučili několik úryvků z kantáty Carmina Burana. Rokytka v rámci soustředění vystoupila v sobotu na tradičním hudebním festivalu „Babí léto“. Děti zde s chutí zazpívaly několik vícehlasých lidových písní, jednu židovskou s flétnou a na závěr si s nimi diváci mohli zabroukat Ježkovu písničku Ezop a brabenec.

Menší děti z přípravných oddělení Beránků a Pramínku I nadšeně a ochotně absolvovaly mimořádné zkoušky nebo se samostatně učily písničky doma podle nahraných videí. Moc jim a jejich rodičům děkujeme! Jen díky takovému nasazení bylo možné si krásně zazpívat 20. září u Svépravické kapličky a rybníka Eliška v rámci víkendu pro Horní Počernice „Zažít město jinak“. Na akci vystoupily děti ze všech našich sborových oddělení od nejmenších Beránků s pohádkovými písničkami, přes Pramínky s námořnickým programem až po koncertní sbor Rokytky. Celá akce se moc povedla!

V říjnu jsme s dětmi museli opět přejít na zpívání na dálku prostřednictvím online zkoušek a já ve stejné době píši tento příspěvek v naději, že brzy bude zase možné pokračovat normálně a  proběhnou alespoň některé z plánovaných akcí a koncertů.

Pokud se tedy bude moci uskutečnit, srdečně vás zveme 22. listopadu od 17.00 hodin na benefiční koncert na Chvalském zámku na podporu Azylového domu pro matky s dětmi v Horních Počernicích, kde by měli vystoupit naši Beránci a Pramínek společně s chlapeckým sborem Bruncvík.

Zuzana Celerýnová, sbormistryně přípravných oddělení Rokytky

 

Prev Informace z radnice
Next Ptáčkovi v Bulharsku