ROKYTKA otevírá online zápisy pro nové zpěváčky

ROKYTKA otevírá online zápisy pro nové zpěváčky

Dětský pěvecký sbor ROKYTKA byl založen v roce 2015. V dubnu před pěti lety přišlo na zkoušku prvních třináct dětí a tehdy nikdo netušil, že se sbor postupně rozroste na stovku zpěváčků a další 3 oddělení. Stejně jako říčka Rokytka, která protéká různými částmi Prahy, tak i náš sbor spojuje děti z Dolních i Horních Počernic a jejich okolí.

 

V nejmenším přípravném oddělení Beránci zpívají děti od 3 let. Pro starší děti máme oddělení Pramínek I a II (6 let – 4. třída ZŠ). V Koncertním sboru Rokytky zpívají děti staršího školního věku, kteří se mohou věnovat náročnějšímu vícehlasému repertoáru.

Zkoušky sborových přípravek v Horních Počernicích probíhají jednou týdně v rodinném centru Mumraj. Základem repertoáru jsou lidové písně a umělé písně příslušné věku dětí. Děti se s námi učí správně pěvecky dýchat a přirozeně používat svůj hlas. Formou her rozvíjíme jejich celkovou hudebnost, rytmičnost a kulturu pěveckého projevu.

Rokytka pravidelně zpívá na různých akcích Horních i Dolních Počernic, pořádá vánoční a jarní koncerty a vystupovala na různých sborových festivalech. Zúčastnili jsme se Rolničkových svátků písní a na soutěžním festivalu Zahrada písní 2018 jsme získali Zlaté pásmo.

Letos na jaře byla Rokytka přizvána ke krásnému projektu Carmina Burana s Bohemian Symphony Orchestra Prague v Obecním domě. Ten byl kvůli koronavirové situaci přeložen na podzim, stejně tak jako náš Slavnostní koncert. Pevně věříme, že se tyto krásné akce budou moci uskutečnit!

 

Pokud máte doma malého nadšeného zpěváčka nebo zpěvačku, podívejte se na ZPÍVÁNÍ ONLINE na webových stránkách: www.sbor-rokytka.cz. Díky internetu tak můžete zhlédnout ukázky naší práce a děti si mohou hodiny zpěvu doma vyzkoušet.

Pokud by se dětem zpívání líbilo, budeme rádi, když k nám najdou v září cestu i osobně.  PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE UŽ NYNÍ ONLINE!

Zuzana Celerýnová, sbormistryně přípravných oddělení Rokytky

Prev Nová zeleň v našich ulicích
Next Letní uzavírky dopravy v Praze