ROKYTKA zazářila v Rudolfinu a vyhrála další zlato!

ROKYTKA zazářila v Rudolfinu a vyhrála další zlato!

Milí čtenáři,

do nového roku 2024 bych vám za celý tým Rokytky ráda popřála hlavně pevné zdraví, mnoho krásných dní strávených se svými blízkými a přáteli, vzájemnou toleranci, pracovní i osobní úspěchy a hodně radosti.

Se sborovými dětmi z Rokytky jsme za uplynulých pár měsíců absolvovali celou řadu nádherných akcí. Největšími událostmi pro nás nepochybně byly listopadové provedení kantáty Carmina Burana v pražském Rudolfinu a prosincová účast na Mezinárodním festivalu adventní a vánoční hudby s Cenou Petra Ebena.

V jednom z našich nejkrásnějších koncertních sálů, ve Dvořákově síni Rudolfina, si Rokytka zazpívala 11. listopadu pod taktovkou dirigenta Martina Šandy. Za doprovodu orchestru BSOP se na pódiu představili přední čeští operní sólisté Lucie Silkenová, Jakub Tolaš a Josef Moravec. Bylo nám ctí si společně s nimi na tak krásném koncertu zazpívat a radujeme se i ze skvělých ohlasů, jelikož děti opět zazářily. Příští koncert s BSOP nás čeká 14. května v Obecním domě.

Dalším krásným hudebním zážitkem bylo účinkování na Koncertě pro zdravotníky v sále nahrávacího studia Českého symfonického orchestru, mezi jehož hlavní hosty patřila zpěvačka Monika Absolonová. Rokytka zde provedla tři části z Brittenova Ceremony Of Carols s výbornou harfistkou Annou Brateljević a zazpívala si také několik společných písní s operními pěvci, manželi Alvarezovými, v doprovodu smyčcového kvintetu pod vedením Viktora Mazáčka a vynikajícího klavíristy Karla Košárka.

Nejvíce jsme se ale radovali v prosinci. Po loňském úspěchu na celostátní soutěži Porta Musicae v Liberci, odkud jsme si přivezli ocenění ve zlatém pásmu a celkové 1. místo ve své kategorii, jsme se letos poprvé přihlásili do významné sborové soutěže s mezinárodní účastí. I tentokrát se nám pečlivé přípravy vyplatily a na 31. ročníku Mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby s Cenou Petra Ebena jsme se opět umístili ve zlatém pásmu a Rokytka navíc získala i Cenu Petra Ebena za nejlepší provedení autorovy skladby. Máme z toho ohromnou radost! Moc děkujeme všem našim příznivcům, že nám drželi palce a sborovým rodičům za velkou podporu a pomoc.

Z prosincových akcí bych na závěr ještě ráda zmínila velmi příjemný Benefiční koncert pro střechu nad hlavou v Divadle Horní Počernice, jehož výtěžek putoval na podporu Azylového domu v Horních Počernicích, a náš tradiční velký Vánoční koncert Rokytky, kde si vždy zazpívají všichni naši zpěváčci od nejmenších Beránků přes Pramínek I a II až po koncertní sbor. Jelikož u nás v současné době zpívá přes 160 dětí, byl to opravdu velký zážitek!

Pokud byste si chtěli poslechnout naše přípravná oddělení, srdečně vás zveme na odpolední vystoupení dětí v rámci tradičního Zavírání Vánoc na Chvalském zámku v neděli 7. ledna.

Pro více informací o sboru stačí navštívit stránky: www.sbor-rokytka.cz

Zuzana Celerýnová, sbormistryně přípravných oddělení Rokytky

Prev Odezvy z výstavy Židé v boji a odboji
Next HAVÁRIE KANALIZACE V HRDOŇOVICKÉ ULICI