Rokytka získala zlato na pěvecké soutěži a už podruhé si zazpívala v pražském Obecním domě!

Rokytka získala zlato na pěvecké soutěži a už podruhé si zazpívala v pražském Obecním domě!

Rokytka v letošní sezóně zažila od začátku školního roku opravdu mnoho překrásných akcí a zážitků, o které bychom se s Vámi, čtenáři, rádi podělili.

Vše začalo v září, kdy jsme byli velmi mile překvapeni velkým zájmem nových zpěváčků a naše řady se postupně rozrostly na více než 140 dětí. Máme z toho obrovskou radost! To s sebou ale přineslo také velkou změnu, kdy jsme narychlo řešili otázku zkušebny, do které bychom se s dětmi z přípravných oddělení Beránků a Pramínku v Horních Počernicích vešli. Museli jsme opustit Mumraj a nově zpíváme v prostorách MŠ Chodovická. Velice si vážíme skutečně vřelého přijetí, kterého se nám zde dostalo.

Koncertní sbor Rokytky již tradičně zahájil v září festival Babí léto v Dolních Počernicích. S tímto termínem máme vždy spojené víkendové soustředění, na kterém jsme tentokrát nacvičovali především skladby pro nadcházející sborovou soutěž.

Na 13. celostátní soutěž dětských pěveckých sborů PORTA MUSICAE 2022 v Liberci se Rokytka vydala ve čtvrtek 17. listopadu. Na soutěž jsme se připravovali dlouho a pečlivě, což se vyplatilo. Rokytka nejenže dosáhla na zlaté pásmo, ale ve své kategorii vyhrála celkové 1. místo a stala se vítězem kategorie. Radost našich zpěváčků při vyhlášení byla naprosto úžasná a nezapomenutelná! Porota navíc udělila Rokytce a její sbormistryni Andree Čančarové Houfkové speciální ocenění za dramaturgii soutěžního vystoupení, zahrnující mimo jiné pohybovou choreografii k písni Budeme si hrát, se kterou nám pomohla herečka a choreografka Městského divadla Mladá Boleslav Svatava Hanzl Milková. Na klavír Rokytku výborně doprovodil náš skvělý klavírista Vojtěch Uhlík.

Veliký posun a nové vzácné zkušenosti přineslo Rokytce také adventní období, kdy si děti zazpívaly jak na tradičních akcích při rozsvěcení vánočního stromu v HP nebo adventním zastavení v DP, tak na dvou profesionálních koncertech. Začátkem prosince to byl Koncert pro zdravotníky v nahrávacím studiu Českého národního symfonického orchestru s operními pěvci Petrou a Rafaelem Alvarezovými, a těsně před Vánoci koncert v Obecním domě s Bohemian Symphony Orchestra Prague s názvem Hollywood in Prague: Noc světových vánočních melodií. Na každé vystoupení musely děti umět trochu jiný repertoár a zvládly to skvěle!

Všichni naši zpěváčci od nemenších Beránků, přes Pramínek I a II, až po koncertní sbor si letos také společně zazpívali na velkém Vánočním koncertě Rokytky na Chodově.

Děti z přípravných oddělení za sebou mají i moc pěkné vystoupení v dolnopočernickém Hotelu Svornost a lednové zpívání na Zavírání Vánoc na Chvalském zámku.

Už se moc těšíme, co všechno nám přinese druhé pololetí! Pokud by to zajímalo i Vás, vše najdete na našich webových stránkách www.sbor-rokytka.cz.

 

 

Zuzana Celerýnová

sbormistryně přípravných oddělení Rokytky

Prev Bůh suď
Next OPTIMALIZACE ŽELEZNIČNÍ TRATI VYSOČANY (VČETNĚ) – MSTĚTICE (MIMO) AKTUÁLNÍ INFORMACE O PRACÍCH NA ŽELEZNIČNÍ TRATI OD 20. 2. 2023