Rychlé šípy a tajemství Stínadel na zámku

Rychlé šípy a tajemství Stínadel na zámku

Výstavy

Hravá výstava s dobrodružnou zápletkou

Rychlé šípy a tajemství Stínadel

  1. 6. – 5. 11.

Příběhy chlapeckého klubu Rychlé šípy jsou živým odkazem myšlenek a vizí spisovatele a skautského vedoucího Jaroslava Foglara. Tento jedinečný literární, výchovný i výtvarný fenomén dodnes inspiruje čtenáře všech věkových kategorií.

Výstava Rychlé šípy a tajemství Stínadel na Chvalském zámku nahlíží na fenomén Rychlých šípů z pohledu ilustrace a komiksové tvorby, ve které má tento kreslený seriál nezastupitelnou roli. Seznamuje návštěvníky s fenoménem Jaroslava Foglara, nejznámějšími kreslíři komiksu Rychlé šípy i s filmovým zpracováním prostřednictvím projekce prvního dílu seriálu Záhada hlavolamu z roku 1969.

Ponurá zákoutí křivolakých uliček i jejich podzemí, dobrodružné výpravy a záludné úkoly. To vše ukrývá hravá část výstavy.

Zveme vás na hravou dobrodružnou výpravu – rozluštit slavnou Záhadu hlavolamu!

Výstava v galerii:

 

NEKÁZANKA 23

  1. 5. – 3. 9.

Výstava na zámku Chvaly představuje práce současných členů fotoklubu 1. českého klubu fotografů amatérů Nekázanka, působícího nepřetržitě již od roku 1889, kdy byl v Praze založen. Klub sídlil v Praze na mnoha místech, avšak nejpamátnějším místem byl prostor v ulici Nekázanka. Po nuceném ukončení nájmu v roce 1990 klub přijal Nekázanku do svého názvu, aby tak neupadlo v zapomnění jméno, pod kterým byl klub znám mezi fotografy. V klubu se vystřídalo mnoho známých i neznámých fotografů amatérů a v současnosti má klub 19 členů, kteří se snaží, aby pověst, kterou 1. ČKFA má, nebyla znehodnocena a aby nezanikla 134 let dlouhá tradice.

 

Doprovodný program výstav

 

  1. 6. – 5. 11.

Záhada hlavolamu

Hra na zámku s dobrodružnou zápletkou.

Přijďte rozluštit slavnou Záhadu hlavolamu! Ponurá zákoutí křivolakých uliček i jejich podzemí, dobrodružné výpravy a záludné úkoly. To vše na vás čeká ve spletitých prostorech Chvalského zámku jako doprovodný program výstavy Rychlé šípy a tajemství Stínadel!

Doprovodný program ke vstupence na výstavu zdarma.

 

  1. 7. – 10. 9.

Venkovní Hra ve chvalském podskalí

Nejen Stínadla jsou místem velkých a dobře střežených tajemství. Stejně tak i okolí zámku a tvrze na Chvalech a sousední chvalské podskalí skrývá svou historii a na vás je ve vašem prázdninovém čase rozluštit tajenku, ukrývající se ve starobylých uličkách okolo zámku.

K zakoupení na recepci zámku za 50 Kč.

 

Zámecká víla Ohnivka se k vám v červenci a srpnu opět připojí a můžete s ní najít odpověď na jednu z jejích otázek.

 

Bližší informace k doprovodnému programu výstav, prosím, sledujte na: www.chvalskyzamek.cz, nebo na zámeckém facebookovém profilu.

 

Akce

středa 19. 7. od 19.00 hod.

Dvořákův festival – koncert Česká ROCKharmonie na zámeckém nádvoří

 

Letos již potřetí se zapojuje Chvalský zámek do festivalového programu 67. ročníku Dvořákova festivalu, který probíhá v 6 krajích v ČR. Po loňském, velmi úspěšném koncertu České ROCKharmonie jsme se rozhodli toto těleso opět pozvat k nám na zámek, ve středu 19. července. Kvintet filharmoniků zde zahraje skladby nejznámějších rockových kapel v neotřelých aranžích. Koncert se uskuteční na půvabném zámeckém nádvoří od 19.00 hod., těšit se můžete i na sklenku skvělého francouzského vína od partnera koncertu, počernické společnosti Bestdrink.

Vstupenky jsou již v prodeji na recepci zámku a také prostřednictvím sítě GoOut. Cena vstupenky je 350 Kč (v ceně vstupenky sklenka francouzského vína zdarma).

 

  1. 7.

Letní Počernický Street Food Festival na Chvalské tvrzi

 

sobota 26. 8. od 17.00 hod.

Hradozámecká noc 2023

O poslední srpnové sobotě připravujeme pro rodiny s dětmi zážitkový program tematicky doplňující výstavu Rychlé šípy. Čas po běžné zavírací hodině nabídne překvapení všeho druhu: komentované prohlídky s cestovatelem Emilem Holubem, exotickou kuchyni s kulinářským workshopem aneb jak se vaří v Africe, novocirkusové představení s Letkyněmi, díky nimž zažijeme na nádvoří zámku atmosféru prvních aeroplánů a zkusíme, jaké je to ztratit hlavu v oblacích.

 

Připravujeme na září 

  1. 9.

Svatoludmilská pouť

Každoroční pouť české patronky svaté Ludmily které je zasvěcen i náš počernický kostel, nabídne bohatý program na Chvalském zámku i na prostranství Chvalské tvrze.

Těšit se můžeme na poutavý příběh flašinetáře, zábavné vystoupení kejklíře i divadélko na zámeckém nádvoří a vedle toho na spoustu dobrot ze stánků.

Více na: www.chvalskyzamek.cz.

Prev OPRAVA NÁCHODSKÉ MEZI HRDOŇOVICKOU A CHODOVICKOU
Next KURZ ZDRAVOTNÍ A TĚLESNÉ VÝCHOVY